Šťastný a spokojený život – pár tipů, jak toho dosáhnete!

Spokojenost a štěstí je to, co si v životě přejeme a chceme. Často se nám honí hlavou, proč nejsme šťastní, proč necítíme spokojenost, proč není život takový, jaký jej chcete mít. Někdo si podmiňuje štěstí a spokojenost materiálními věcmi – budete se cítit dobře, až se vám povede vyhrát, koupíte si nové auto, pojedete na exotickou dovolenou, jiný si štěstí podmíní vizáží – až budete mít postavu snů, dlouhé vlasy, plnější rty. Začít musíte vždycky a pouze u sebe. A kdy být šťastný? Teď. Nikdy není lepší doba na štěstí než právě teď. Dlouhodobý pocit štěstí se nespojuje s movitými či jinými věcmi. Začněte přemýšlet jinak, možná žít jinak.

Štěstí je krásná věc

Být šťastní nezačnete z minuty na minutu, ani ze dne na den. Je to proces, ve kterém se vyvíjíte, pečlivě na sobě pracujete a jste trpěliví. Někdy to jde lépe, jindy jste na tom s trpělivostí hůř. Odměnou vám bude, že se jednou budete cítit dobře. Bez potřeby berliček, bez nutnosti mít na účtu spoustu peněz, bez nutnosti mít ideální míry 90-60-90. Jak jít svému štěstí a své spokojenosti naproti a nebýt jen a pouze pasivní? Můžete zkusit několik následujících tipů. Pár kroků, kterými půjdete svému štěstí naproti.

Meditujte

Meditace je možnost, jak uklidnit duši, najít rovnováhu, odpočívat, relaxovat. Meditace vás může zbavit nepříjemné úzkosti, přepracovanosti, může navodit pocit klidu, tedy pocit štěstí a spokojenosti. Naučte se meditovat, metod existuje spousta, vybírejte proto takovou, která se vám zalíbí.

Pobyt venku

Někdy můžeme říct také potřeba vitamínu D. Ten se získává ze sluníčka a pobyt na čerstvém vzduchu vám prospívá. Být zavření neustále doma není to, co vaše tělo a hlavně vaše mysl potřebuje. Stimulujte mozek a jděte na procházku. Jen tak. Pokud to jde, sportujte venku, jeďte na projížďku na kole, choďte na procházky se psem nebo jen pracujte na zahradě. Pobyt venku je to, co prospívá a díky čemu se cítíte lépe.

Pociťujte vděčnost

Poděkovat a poprosit, to nás učili už i rodiče. Poděkovat nebo pocítit vděk je jednou z věcí, která vám umožní cítit se lépe. Říkáte si, že nemáte být za co vděční? Není to až tak úplně pravda. Vděk můžete cítit za spoustu věcí – že se ráno probudíte, koupíte výborné mandarinky, vstanete pravou nohou, najdete kaštan nebo koupíte v obchodě vše, co potřebujete.

Nepřehlédněte: Jóga každý den – stačí deset minut a změní se váš životní styl!

Spánkem ke štěstí

Také se těšíte večer co večer do postele a ráno, když musíte vstávat do práce, se vám vůbec nic nechce? Nejraději byste se otočili a spali dál? Milujete víkendy, kdy nic nemusíte, jen se tak válíte v posteli a budík nezvoní? Správný spánek je velmi důležitý, patří ke zdravému životu, což vede k tomu spokojenému a šťastnému životu. Spát choďte včas, dopřejte si minimálně osm hodin spánku, bez zapnuté televize či mobilu, v místnosti, kde je maximálně šestnáct až osmnáct stupňů.

Oblíbená muzika

Každý má nějakou tu oblíbenou písničku, která ho spolehlivě pobaví, rozzáří mu den a pomůže ze špatné nálady. Štěstí a spokojenost se odvíjí i od toho, kdy si naplno pustíte hudbu. Můžete u toho zpívat (je jedno, že to neumíte), můžete u toho tančit! Fantazii se meze nekladou – pusťte si hudbu k vaření, práci, k relaxu nebo ke cvičení.

Čtěte také: Vyrovnaný a šťastný život? Vyzkoušejte japonské Ikigai.

Naučte se odpouštět

Jeden z těch zásadních důvodů, jak být šťastný. Odpuštění. Není jednoduché, není vždy možné, ale snažte se odpustit. Ne pro druhé, ani proto, že se to má, ale pro sebe. Pro to, abyste se smířili se vším, co se v životě děje, co druzí udělali vám. Odpustit znamená jít v životě dál, posunout se. Někdy také může spadnout obrovský kámen ze srdce.

Autorský text | foto: pixabay.com

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu