Jóga každý den – stačí deset minut a změní se váš životní styl!

Pohyb je pro tělo důležitý a vy se musíte zamyslet, jaký pohyb bude pro vás ten nejlepší. Lékaři často doporučují pohyb, protože bez něj to prostě nejde. Může se objevovat přibírání na váze, zdravotní problémy a další věci. Bolesti budou vašim pravidelným průvodcem a ruku na srdce, nikdo nechce mít neustálé bolesti zad, svalů, kloubů. Nemusíte předvádět obrovské výkony typu závodů nebo vyrýsovaných svalů. Stačí se pravidelně denně pohybovat a pečovat o sebe a své tělo. Jóga je jednou z věcí, která umí opravdu hodně pomoci a lidé často nevědí, jak moc může být prospěšná.

Jóga každý den

Denně si zacvičit je fajn a zdravé pro tělo. Můžete se jít projít, zacvičit si u televize doma, jít do tělocvičny, vyzkoušet skupinové lekce a podobně. Jóga může být jednou z věcí, která je nenáročná, jednoduchá, oblíbíte si ji a navíc k tomu nic moc nepotřebujete. Provádět ji můžete ráno, dopoledne, odpoledne nebo i večer. Nemusíte na ni mít dobrou fyzičku, dokonce nemusíte být ani zdatní ve sportu. Právě taková jóga vám může pomoci rozhýbat tělo, podpoří krevní obě a celkově pomůže vašemu tělu a může výrazně pozměnit životní styl.

Raději kvalitně

Ihned začnete hledat nejbližší a nejlepší místo, kde se cvičí jóga a chcete se do toho ihned pustit. Necvičili jste velmi dlouho jógu? Nebo třeba nikdy? Tak to vás může první hodina zklamat a to i tehdy, pokud bude pro začátečníky. Raději si jógu zkuste doma. Video pro začátečníky je ideální a na internetu jich je velká spousta. Základní cviky, které nejdřív prozkoumáte, naučíte se je a pak můžete praktikovat.

Hlavně pravidelně

Jeden den v týdnu se namotivujete a cvičíte hodinu. Sami máte dobrý pocit, večer vás může tělo trošku bolet, ráno už mohou svaly být nepříjemně natažené. Ovšem pravidelnost je zde klíčová a důležitá. Raději začněte deset minut denně cvičit třeba po probuzení, ale pravidelně, každý jeden den nebo minimálně obden. Postupně můžete prodlužovat intervaly. Je fajn si po čase najít jógové studio a zajít na pár lekcí, kde vám může lektor poradit, co dělat jinak, dobře a lépe.

Zbaví bolesti a nespavosti

Jóga je dobrým pomocníkem při bolesti zad, svalů nebo kloubů, takže její pravidelné cvičení může zbavit od bolesti. A navíc může jóga pomoci se spánkem. Pravidelná desetiminutovka před spaním vás může zbavit nespavosti a dopřát vám hezký a klidný spánek.

Pomoc od stresu

Neumíte se soustředit? Jste permanentně ve stresu a roztěkaní, hlava vám přemýšlí neustále, klidně i večer, když už je potřeba spát. Dejte si jógu, pravidelně. Vypnete, klidně i na pár minut denně. Jste v práci ve stresu? Na chvíli to odsuňte, sedněte si do tureckého sedu, meditujte nebo se jen protáhněte či zhluboka dýchejte. Právě jóga vás může naučit celkovému zklidnění nejen těla, ale také mysli. Chce to samozřejmě čas a cvik, ale jóga vám může ovládnout stres a zmírnit ho.

Dýchejte!

A správně! Správný dech je při józe opravdu stěžejní. Naučíte-li se správně dýchat, pak i jóga pro vás bude jednodušší a pomůže k celkovému uvolnění. Také techniku dechu je potřeba trénovat, existuje mnoho videí, které vám s tím pomohou.

Autorský text | foto: pixabay

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu