Stres a váš vzhled: Co se s ním stane?

Stres je věcí, která provází život všech. Možná by se dalo říci, že je běžnou součástí našeho života. Ovšem pozor, není stres jako stres. Když cítíte nervozitu před prvním dnem v práci, před vystoupením, před svatbou, prvním rande a podobně, jsou to situace, které zažíval, zažívá a bude zažívat každý z nás. Je to věc, která odezní během pár chvil a pak na něj s úsměvem vzpomínáte. Existuje však stres, který je běžnou součástí vašeho života, ale škodí. Ve velké míře. Všudypřítomný stres ovlivňuje nejen vaši psychiku a to, jak se cítíte, ale také váš fyzický vzhled. Tedy obličej, vlasy, tělo, oči a podobně.

Když se na vás stres podepíše

Není vždycky jednoduché se stresu vyhýbat, ovšem není to nemožné. Chce to jen trochu práce, začít přemýšlet o sobě, o svém životě a co všechno chcete stresu obětovat. Sebe sama? Vlastní život? Psychické zdraví? Nebo rovnou vzhled? Stres má vliv na psychickou stránku věci, ale mnoho z nich si nepřipouští, že by to mohlo mít výsledek na fyzickou stránku. Vlivem stresu a tím, že jej necháváte, aby vás ovlivnil dlouhou dobu, můžete změnit i vzhled.

Co udělá stres?

Přibírání na váze

Strašák mnoha žen i mužů. V mnoha případech uděláte první věc – při stresu začnete víc jíst. Znáte to? Čokoláda na „dobrou náladu“ na zahnání „stresu nebo nervozity“ nebo třeba „pro uvolnění“. Byl špatný den v práci, spousta stresu před zítřejší schůzkou. Máte tendence si dát „něco dobrého“ ať už je to oblíbený fast food nebo třeba sladká čokoláda. Když se takovýc chvílí začne v životě objevovat víc a víc, pak to bude mít následky na vaší postavě, což se odráží dále na sebevědomí, na psychice i fyzické pohodě.

Šediny

Stres udělá s vašimi vlasy hodně neplechy. Nejen, že se objevují šediny a to třeba i v mladším věku, než by se měly objevovat, ale vlasy se poté lámou, ztrácí svou hustotu, pevnost a sílu. Mohou se třepit, být jemné a někdy může nadbytek stresu a nervozity vyvolávat padání vlasů, které poté pracně zastavujete.

Dehydratace organismu

Když je tělo pod tlakem nebo neustálým stresem, odvádí se krev z periferních orgánů (například z kůže). Proč? Je potřeba tuto krev dodat do svalů, což jim pomůže přidávat energii a vydržet i stresové situace. Následně se na vás může projevit dehydratace organismu. Pleť ztrácí jas, okolo očí se objevují váčky a kruhy, což nechce snad nikdo.

Problémy s pletí

Stres vyvolává mnoho nepříjemností, jednou z nich je například akné, které se může projevit i v pozdějším věku. Stresové hormony mají vliv na nadledvinky a tím může docházet k ucpávání póru, tvorbě akné nebo zánětů na pokožce.

Nepřehlédněte: Chutě na sladké a slané: jak s nimi bojovat?

Úniky pro tělo

Ve chvíli, kdy cítíte stres a stresové situace začnete hledat různé „berličky“. Povětšinou jde o alkohol, cigarety, jídlo, sladké, pití kávy a podobně. To všechno mívá negativní účinek na tělo a vzhled, což se nepříjemně podepisuje.

zdroj: autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu