Fyzická kondice – proč je tak důležitá?

Únava, psychická nepohoda, oslabená imunita, neustálé zívání, bolesti v zádech, kloubech. To znamená špatnou náladu, častější ne na věci, které vám předtím nikdy nevadili. I to všechno může způsobit jen špatná fyzická kondice. Někdy za to může zdravotní problém, jindy nechuť pro sebe a své tělo něco dělat, jindy jen lenost. Pro jednou se to nezblázní, říkáte si. Jenže ono to jde ruku v ruce s mnoha věcmi ve vašem životě. Je proto vždycky lepší myslet nejen na to, co jíte, kdy to jíte, jak o sebe pečujete v oblasti kosmetiky, ale také po té fyzické stránce.

Jídlo a kondice k tomu

S jídlem často dobrá fyzická kondice souvisí, protože když jíte samé smažené a tučné věci, asi nebudete mít postavičku snů nebo třeba nebudete úplně nadšení a spokojení. Jídlo bez vitamínů, minerálů a dalších látek vám nic moc, kromě pocitu sytosti nenabídne. Naopak, přispívá k horšímu trávení, k únavě a dalším a dalším věcem. Ovšem zdravým, vyváženým a správným jídlem to nekončí. Správná a dobrá fyzická kondice je nejen o tom, co jíte, ale také co děláte dál v životě. Není to s vaší kondicí zrovna nejlepší? Zatněte zuby, mějte silnou vůli a tělo se vám odmění. Proč je dobrá fyzická kondice tak důležitá?

Nezadýcháváte se

Když začnete pravidelně pečovat o svou fyzickou kondici, projeví se to na drobnostech. Nebudete se zadýchávat do konce, do schodů, při dobíhání autobusu. Najednou neujdete tolik, co předtím, cesta do vzdálenějšího obchodu a zpátky se na vás podepíše a potřebujete mít chvíli oddech, než se pustíte do něčeho dalšího.

Špatná nálada

Čím méně toho zvládnete, tím horší náladu mít budete. K tomu se samozřejmě přidávají bolesti zad, svalů, kloubů, musíte častěji odpočívat. Začnete omezovat spoustu věcí, které předtím byly automatické, které působily radost. A to na dobré náladě nepřidává. Probouzíte se už se špatnou náladou, která pak přetrvává během celého dne až do večera.

Nepřehlédněte: Co dělat před spaním? Inspirujte se u úspěšných lidí!

Vše vás bolí

Když je špatná fyzická kondice, může to znamenat, že trpíte častěji bolestmi. Nohou, zad, svalů, rukou, kloubů i hlavy. Nohy bolí po menší procházce, záda při špatném sezení. A neustálá bolest, kterou tělo dává najevo, že není něco v pořádku, také nemá dobrý vliv na vaši náladu.

Únava

Cítíte se unavení, smutní, bez nálady a do spousty věcí se musíte nutit. Únava na vás padne poměrně rychle, někdy se dobře nevyspíte, při cvičení nevydržíte tolik, jako jindy a, nebo vás začne únava provázet i během dne, aniž uděláte něco speciálního či zvláštního. Nechce se vám ven, s kamarády na túru, procházku, jet na kole do výletní restaurace a podobně

Autorský text | foto: pixabay

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu