Zdá se vám stále stejný sen? Možná se vám podvědomí snaží něco říct

Průměrný člověk tráví třetinu svého života spánkem. Přestože jsou naše těla během spánku v klidu, náš mozek tráví tyto odpočinkové hodiny ve vysoce fungujícím stavu, aby připravil tělo na další den. To je chvíle, kdy se nám zdají sny. A ať chcete nebo ne, některé se zdají stále dokola.

Mnoho lidí má podobné opakující se sny

Některé sny si jsou podobné u mnoha lidí. Existuje hned několik populárních témat.

  • Pád do neznáma
  • Pronásledování
  • Návrat do školy
  • Nebýt připravený na test nebo jinou důležitou událost
  • Létání

Většinu těchto snů vyvolávají negativní a úzkostné emoce. Studie ukázaly, že lidé s nízkou úrovní duševní a psychické pohody jsou náchylnější k tomu, aby měli tyto typy opakujících se snů.

Sny odráží vaše pocity

Sny o tom, že nejste připraveni na test, je běžnou noční můrou studentů, zejména během zkouškového období. Toto je způsob, jakým mozek zpracovává duševní a fyzický trest, který student může pociťovat. Sny o pádu lze připsat obavám a nejistotám v určitých situacích. Sen o vypadávání zubů může být odrazem potíží plachého člověka s vyjadřováním.

Nevyřešené potíže z minulosti

Opakované sny mohou být  spojeny s nevyřešenými problémy v životě snílka. K těmto snům také dochází, když se člověk snaží vypořádat se s traumaty z minulosti. Odborníci vysvětlují, že konkrétními sny mohou být projevem skryté touhy, obavy nebo něco úplně jiného – například potřeba vyrovnat se s přítelem.

Jak se účinně opakujících se snů zbavit?

Vzhledem k tomu, že negativně se vyskytující sny jsou obvykle vyvolávány stresem, nejlepší způsob, jak tento problém zmírnit, je snížit hladinu stresu. Kromě řešení problémů, které vyvolávají vaše noční můry, je také důležité vzít v úvahu faktory, jako je dostatek spánku v ideálních podmínkách a udržování vyváženého života a stravy. Návštěva psychiatra nebo spánkového terapeuta může být také užitečná, pokud vaše sny ovlivňují vaši celkovou pohodu.

Zdroje: brightside.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu