Vykročte do nového roku tou správnou nohou a buďte úspěšní hned od začátku

Nový rok jste pravděpodobně začali stanovením nových předsevzetí. O tom, jak je dodržet, už jsme psali, ale pozor na ně! Možná si tím přidáváte do už tak stresujícího života další stresové faktory. A co kdybyste si místo sedmi obrovských cílů zvolili sedm malých věcí, které přinesou okamžitý úspěch? Máme pro vás pár návrhů, jak začít!

Přidejte do svého každodenního života trochu spirituality

Vytvořte například novou tradici kolem nedělního oběda, zkuste nové nápady k oslavám narozenin či výročím, udělejte si chvíle pohody se svíčkami, květinami nebo aroma lampičkou nebo si vyberte nějakou afirmaci, která vás každé ráno povzbudí a potěší. Pište si deník. Všímejte si krásy přírody a věcí kolem vás, nežijete přeci jen pro svou práci a povinnosti!

Udělejte si televizní přestávku

Vyberte si jeden den v týdnu, kdy strávíte večer bez televize. Dá se dělat mnoho různých věcí. Číst knihu, pokračovat v ručních pracích či kutilství, kterým jste se „nestíhali“ věnovat už měsíce. Zapojte rodinu, a pokud máte menší děti, hrajte společně deskové hry. Nebo vytvářejte nové kreativní projekty. Můžete zvolit večerní procházku a užívat si pocit, kdy do tmy září osvětlená okna připomínající domácí pohodu. Nebo se pořádně pomuchlejte s domácím mazlíčkem!

Každý týden řekněte jedné osobě, že ji máte rádi

Často to bereme jako samozřejmost. Staráte se přeci o finanční zabezpečení nebo přípravy večeří, občas jedete na výlet nebo zajdete na výstavu. Je příliš snadné zapomenout lidem kolem sebe říct, že je máte rádi. Slibte si, že každý týden řeknete jedné osobě, jak moc ji máte rádi a že jste vděční za to, že je ve vašem životě. Nejen, že tak vytvoříte mnohem lepší atmosféru doma či na pracovišti, ale sami pocítíte, jak ve vás stoupá pocit blízkosti, sounáležitosti a lásky.

Zjistěte, jaký je váš krevní tlak, a zda stále máte ostříží zrak

Mnoho nákupních center, optik, prodejen zdravé výživy a podobně, vám bezplatně změří krevní tlak, krevní cukr nebo vám změří zrak. Také je dobré zajít si na preventivní prohlídku ke svému praktickému lékaři, což se hodí v každém věku. Na vaši psychiku, emoční pohodu i na pocit energie má rozhodně vliv, když víte o svém zdraví, o případných zdravotních problémech a o tom, jak v případě potřeby získat zpátky co nejvíce dobrého zdraví a emoční rovnováhy.

Zjistěte, kolik peněz potřebujete do důchodu

Možná se vám zdá, že jste na takové úvahy ještě moc mladí, ale i tak není od věci „vědět“. Webové stránky nabízejí finanční kalkulačky, které se snadno používají a stačí pár údajů, které je potřeba vyplnit. Možná vás výpočet přiměje k nastavení finančního cíle, ke kterému byste se měli (nebo chtěli) přiblížit. A čím dříve začnete, tím lépe pro vás!

Sdílejte čas s přáteli

Nemusíte se stýkat s davem svých známých, stačí jeden nejlepší přítel! Už jen tím, že se svým kamarádem či kamarádkou strávíte nějaký čas společně, vaši náladu to může zlepšit na několik dalších dní! Pocit sounáležitosti skvěle odbourává stres a je jedno, zda půjdete na oběd, na procházku nebo do kina. A pokud kolem sebe nikoho takového nemáte? Možností seznámit se je mnoho. Využijte internet, vzdělávací kurzy nebo jiné společné aktivity, které najdete ve svém okolí.

A také si kupte nový polštář. Anatomický, ergonomický, pěnový nebo péřový, je to jedno. Váš spánek i sny budou nové, a když čtete v posteli, krásně se podepřete novým i původním polštářem!

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu