Úleva pro vaši mysl – kdy si potřebujete odpočinout?

Všichni víme, že tělo funguje jako dobře promazaný stroj, když disponuje vším, co potřebuje. Podobně jak funguje tělo, funguje také lidská psychika. O tu však spousta lidí nepečuje, protože se o tom tolik nemluví jako o péči o tělo. Psychika je důležitá stejně, jako fyzické zdraví. Jak tedy pečovat o svou duši a mysl tak, aby byla v pořádku, získala všechny podněty, které k rozvoji potřebuje a také, aby si odpočinula přesně tak, jak lidské tělo den co den. Umíte vypnout, neřešit práci a další procesy a jednoduše dopřát duši a mysli čas na to, aby se znovu nadechla, odpočinula si a jednoduše získala energii na další výkony?

Očista pro tělo i pro duši

Spousta lidí pořádá nejrůznější očisty pro tělo, takže v tomto ohledu vše zvládáte. Co však očistu pro svou duši? Ta by taky neškodila a v mnoha případech prospívá nejen vám, ale také vašemu okolí. Také mysl a duše si musí odpočinout a dokonce je mnoho těch, kteří po odpočinku vyloženě touží. Pojďme si ukázat, jak se ke své duši a mysli chovat každý všední den.

Pondělní trápení

Pondělí je den, který by měl být vymazán z kalendáře? To říká spousta lidí, ale zkuste se na něj podívat lehce pozitivně. Už je zase pondělí? Zkuste si říct, že je pondělí a vás čeká hodně nových příležitostí a podnětů, které mohou formovat váš týden a potažmo i váš život. Ten se přeci skládá ze samých podnětů! Dopřejte si během tohoto dne práci, která na vás čeká, nepolevujte a hektický den zakončete jednoduše – lekcí jógy, domácím protažením, meditací a podobně.

Dlouhé úterý

Podle některých vědců se právě úterý bere jako ten nejdelší a mnohdy nejhorší den v týdnu. Když to vezmete logicky, ještě není půlka týdne, v práci toho může být hodně, protože v pondělí na vás všichni přehodili spoustu úkolů. Dopřejte duši a mysli odpočinek ve formě snění. V polední pauze se jít projít do parčíku nebo jen tak okolo řeky? To asi většina z nás neuskuteční, protože to není reálné, ale nasadit sluchátka a chvíli poslouchat (šum moře, les nebo oblíbenou písničku) vám zpříjemní náladu a obohatí duši a mysl. Představit si můžete třeba postup v kariéře, cvičení, pohodu na pohovce nebo setkání se svými blízkými.

Sociální středa

Během středy, která se podle průzkumů označuje jako sociální, kdy tyto vazby posilujete, si dovolte zajít s kamarádkami na kávu, navštivte rodinu, své blízké. Můžete také vymyslet aktivní odpočinek v podobě bowlingu, minigolfu, procházky a podobně. Středa je o setkávání s druhými.

Přítomnost jménem čtvrtek

Chodíte denně do práce kolem víceméně stejných věcí? Zkuste je vyfotit. Strom, zastávka, křeslo, květina ve váze, oprýskané dveře do kanceláří. Po práci se na fotografii zadívejte a zkuste hledat něco, co vás zaujme. Mnohdy můžete najít zajímavé detaily, které běžně, při rychlé chůzi nevnímáte nebo na ně nemáte čas. Zkrátka se zastavte v přítomnosti a nespěchejte. Mysl si odpočine a načerpá potřebné živiny.

Nepřehlédněte: Neúspěch formuje – pomůže vám pochopit, co v životě chcete.

Svobodný pátek

Pátek je den, který je předzvěstí víkendů. Lidé obecně touží po dokonalosti a snaží se ji zavést také ve svém vlastním životě. To však není úplně dobře možné, protože snad každý někdy udělal, dělá či bude dělat chyby. Ty k lidskému životu prostě patří. Radujte se z nich! Z drobností, které vám jasně ukážou, že vše na světě neovládnete, že jsou věci, které vám jdou lépe, některé hůř a tím pádem máte dobrou rovnováhu v životě. Přiznejte to sobě i okolí

Sobota a neděle

Jsou dny, kdy se můžete naučit něčemu nového, vstřebat nové informace, procvičit si empatické chování, soucit, kdy můžete svou mysl napojit novými zážitky a myšlenkami, které ji obohatí. Je to dobrý den na učení jazyků, opakování toho, co umíte nebo rozhodování, co dál.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu