Neúspěch formuje – pomůže vám pochopit, co v životě chcete

Nakupujete spoustu knih a kurzů, které vám mají pomoci v seberozvoji a sebeprezentaci? Najednou se cítíte namotivovaní, máte pocit, že nyní vás nic a nikdo nezlomí. Úplně cítíte, jak máte úspěch na dosah, sotva na dotek. A najednou nic, zase se objevuje pocit zklamání, zmaru. Cítíte, jak je to špatně, zase jste neuspěli, možná udělali chybu, nepovedlo se to, co jste si vytyčili. Po vlně sebelítosti a obviňování všech okolo, kterou si možná projdete, je dobré se zaměřit na sebe. Analyzovat vše, co se stalo, přijít na to, proč tomu tak bylo a příště už to udělat jinak a lépe. Je to možná těžší, než si myslíte.

Sny a přání, které se neplní

Máte své sny? Celý rok cestovat a poznávat jiné lidi, kulturu a zvyky? Pracovat jen tam, kde vás to baví, kde se rozvíjíte a můžete se celkově posunout na vyšší úroveň? V práci chcete povýšení? V životě se posunout dál a mít třeba dům či byt na hypotéku? Uspořádat si život, změnit věci, které chcete. Ne vždycky vám vše vyjde a přesně tak, jak si přejete. Na čem zakládáte svůj neúspěch? Bojíte se ho, paradoxně na něj pořád myslíte, čímž si ho můžete vizualizovat a třeba také se k němu více klonit. Vnitřně se ve vás bije neúspěch s úspěchem. A kdo vyhraje? I z neúspěchů se můžete poučit!

Projděte si své neúspěchy

Do minulosti se obvykle člověk nemá vracet, ovšem tady se na své neúspěchy podívejte. Opravdu vás nic nenaučili? Nepomohli vám dodat životu nový rozměr? Minimálně vám mohli přinést informace o tom, jak něco dělat nebo naopak nedělat. Jak umíte zacházet se stresem? Co pro vás znamená? Co si odnést z chyb a příště už nedělat? Právě chyby vám toho mohou opravdu hodně dát, i když to tak na první pohled úplně nevypadá.

Pravda

Je nutné si ji přiznat. Bez toho to prostě nejde. Pocit, že nedokážete vydělat dost peněz, neumíte šetřit, nemáte stabilní zázemí, práci, nevidíte světlo na konci tunelu, nedostali jste pracovní místo, o které jste stáli. Přiznejte si, proč tomu tak je. Nezabezpečíte se? Vyděláváte málo financí a musíte přemýšlet nad tím, jak zajistit víc peněz. Nedostali jste pracovní místo, které pro vás bylo vysněné? Byl někdo, kdo měl daleko lepší životopis. Pravda sice bolí, může být nepříjemná, ale je to jedna z věcí, která vás posune daleko kupředu.

Sepište neúspěchy

Nebojte, není to demotivující, právě naopak. Sepsat si, co se nepovedlo a k tomu vše, co vám neúspěch vzal a dal je jedna z věcí, jak se vypořádat s minulostí a do budoucnosti jít cíleně a lépe připraveni. Proč tak moc chcete uspět? Kvůli tomu, abyste ukázali druhým, že jste dobří? Proč chcete šetřit? Abyste ukázali rodině, že nejste neschopní? Pokud změnu v životě chcete, dělejte ji především kvůli sobě a vlastním myšlenkám a pocitům. Vy jste důležití.

Nepřehlédněte: Posun v kariéře – jak na to díky jednoduchým tipům?

Vyhněte se chybám

Už víte, proč máte v životě neúspěch? Proč se stalo to či ono? Víte, kde byla chyba? Nyní přichází čas na zapracování. Bez toho to nejde. Zpracujte to, co vás neúspěch naučil, pracujte na sobě a po nějaké době, když se objeví příležitost, to vyzkoušejte znovu. Budete na tom lépe, budete připravení a celkově se lépe poperete s výzvou, která před vámi stojí.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu