Správné místo v životě – jak najít to, co je pro vás správné?

Spousta lidí věří na osud a snaží se mu všemožně naslouchat, aby žili podle něj, v souladu s ním. Ne vždycky se to povede, někdy „sejdete z cesty“ a v takovou chvíli máte pocit, že život se k vám otočil špatnou stranou. Vstáváte denně s velkou dávkou energie a máte už od rána dobrou náladu a pocit, že můžete kreativně obohacovat všechny okolo? Pak máte štěstí, jdete životem správně, vaše cesta je ta, kterou vám jiní určili. Když se však probouzíte spíše naštvaní, neodpočatí, bez nálady, bez možnosti se realizovat nebo dokonce se zhnuseným pocitem, pak by to možná chtělo přemýšlet, co je ve vašem životě špatně a snažit se to změnit.

Správná cesta životem

Správnou cestu je těžké obhájit a hlavně najít. Možná to budete muset zkusit, protože nejste spokojení v životě, možná nešťastní a z toho pramení spousta dalších nepříjemností, od špatné nálady počínaje, po zdravotní problémy konče. Mít svůj osud pevně v rukou, to je důležité. Sešli jste z cesty? Pak je nejvyšší čas se na ni zpátky vrátit. Co je pro vás správné?

Zamyslete se nad dětstvím

Co jste chtěli dělat jako děti? Toužili jste stát se učitelkou, lékařem nebo být dobrodruhem? Zamyslete se nad těmito sny. Ti skutečně úspěšní a šťastní si povětšinou nechávají své dětské sny a dělají práci a věci, které se jim líbí. Zeptejte se sami sebe, co jste chtěli v té době dělat. Rodiče a doba vás mohli donutit k jiným věcem, změnili se priority a vy jste se už nevrátili k tomu, co jste skutečně chtěli. A je na čase vrátit se ke svým snům!

Udělejte si seznam

Ano, seznam dvaceti oblíbených aktivit, které vám možná mohou znít jako samozřejmost, ale nemusí být. Jsou to věci, které děláte rádi. Mohou to být různé věci, například uvařit si dobré jídlo, jít na procházku, zacvičit si jógu a podobně. Je vaše práce monotónní? Zkuste své aktivity roztřídit podle toho, co si je podobné a zjistíte, kam se v životě ubírat. Je to spíše sport nebo třeba kreativita či vaření?

Správní lidé okolo vás

Ruku na srdce, je těžké věřit v to, že dokážete něco, co jste si vysnili, když se lidi okolo vás staví ke všemu, co děláte, značně skepticky. Prostředí je důležité, máte-li okolo sebe lidi, kteří vám neustále podkopávají autoritu a shazují vás, je na čase nad tím přemýšlet. Shazuje vás partner nebo kamarádi? Zamyslete se, přes noc se všechno změnilo přesně tak, jak si přejete. Jací lidé by měli být ve vašem okolí? Co by měli říkat, jak se chovat, co by vám měli dávat? I toto vám pomůže rozklíčovat, zda máte okolo sebe ty správné lidi.

Nepřehlédněte: Nucená karanténa: Jak to psychicky zvládnout?

Začněte konat

Udělali jste si jasno, kam jít, co v životě dělat, co přijmout a změnit? Pak už je tady „poslední“, ale poměrně těžký, krok. Začněte konat. Potřebujete ke své práci školu? Jděte studovat, udělejte si kurzy, hledejte novou práci, stáže, cokoliv, co vás posune ke svému vysněnému povolání. Je třeba měnit váš partnerský život? I to si promyslete pořádně, promluvte si s partnerem a zkuste to změnit. Jak poznat, že jste na správné cestě? Zase budete mít radost ze života!

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu