Michael Jackson aneb jak se z týraného dítěte stal král popu

Ikona hudby a kontroverzní umělec Michael Jackson je známý nejenom díky své dokonale vyšperkované hudbě, ale i svými plastikami a aférkami. A ačkoliv se zdá, že jeho dětství díky úspěchu s The Jackson Five bylo skvělé, Michael trávil spoustu času přípravami na tehdejší vystoupení. Pojďme nahlédnout na jeho cestu k úspěchu.

Michael Jackson a jeho dětství

Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 v malém městečku v Indianě, Gary. Spolu se svými devíti sourozenci žil ve velmi malém domku. Jeho rodina nebyla bohatá, a tak tak přežívala díky příjmům jejich otce. Vzhledem k tomu, že je jeho rodiče vedli k hudbě od raného dětství, v mládí vystupoval Michael spolu se svými bratry a sestrami jako místní zpěvák a tanečník. Jejich společná vystoupení se stávaly čím dál více oblíbenými, a tak si začali říkat The Jackson Five.

Michaelův talent se projevoval od malička

Michael byl brzy zázrakem v Motown Records a rychle se stal hvězdou skupiny, dominoval svými hlasovými liniemi a tanečními kreacemi. Po sérii hitů nakonec v polovině sedmdesátých let skupina opustila Motown Records a Michael se vydal na sólovou dráhu. Což se mu povedlo velmi brzy. Ve spolupráci s Epic Records vydal album Off The Wall. Album, které neslo řadu hitů, které se hrály i v rádiích.

Michael však hledal něco víc, něco, co bude ikonické a jen tak se na to nezapomene. Dalších šest let strávil tvrdou prací na dokončení legendárního alba Thriller s producentem Quincy Jones. Thriller se stal nejprodávanějším albem v historii.

Tvrdá výchova jeho otce na něm zanechala následky

Zatímco Jacksonovy úspěchy se zdají být produktem samotného štěstí nebo talentu, zpěvák byl proslulý svou neuvěřitelnou pracovní morálkou. Personál, jenž s ním spolupracoval na albech Thriller a Bad vzpomíná, že trávil celé noci v ateliéru, často se snažil přidat pouze jednu vokální linku nebo provést drobnou změnu pouze v jednom baru jedné skladby. Dalo by se říct, že byl puntičkářem a chtěl mít všechno dokonalé.

Všichni se shodují na jeho neuvěřitelné pracovitosti

Tato pracovní etika se promítla i do jeho živých vystoupení. Záložní tanečníci a asistenti rádi vypráví příběhy o tom, jak Michael trávil hodiny nácvikem svých tanců, sólových částí. Končil pozdě v noci a ráno zase brzy vstával, takže mnohdy spal pouze dvě hodiny za noc.

Ed Sheeran a jeho cesta od přespávání v metru po miliony dolarů na kontě.

Jackson často připisoval svou neuvěřitelnou pracovní morálku své výchově, která nebyla zrovna moc ukázková. Jeho otec byl velmi impulzivní člověk, nedával najevo své city a hrubými a násilnými způsoby své děti trestal vždy, když něco zkazily. I přesto je mu ale za tuto výchovu vděčný, protože jeho píle se vyplatila.

Jeho neuvěřitelná kariéra získala obrovských rozměrů. Z malého chlapce se tak brzy stal král popu, jeho taneční kreace napodobují lidé po celém světe dodnes. Jeho hlas je nezapomenutelný. Kromě úspěchu ho doprovázely i řady nepříjemných událostí, neustále se musel obhajovat ze sexuálního obtěžování dětí, takže u soudu byl jako doma. Jaká byla skutečná pravda, to už asi nezjistíme.

Michael zemřel na selhání srdce 25. června 2009.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu