Zbytečnosti, které si bohatí zřídka kupují, zatímco chudí se kvůli nim zadlužují

Snažíte se splácet své dluhy a začít šetřit peníze, ale co když z toho nic nebude? Možná je čas přehodnotit svůj postoj k utrácení! Mimochodem, všichni lidé, kteří dosáhli skutečného úspěchu v obchodních projektech a investicích a kteří vydělali miliardy dolarů, jsou ohledně svých nákupů velmi pragmatičtí!

Možná si myslíte, že bohatí lidé rádi utrácejí peníze. Ale jak se ukázalo, nic nemůže být dále od pravdy.

Impulzivní nákupy

Stává se to nám všem: vidíme, že hezká, ale zbytečná věc je nabízena se slevou, koupíme ji a pak přijdeme domů a litujeme svého rozhodnutí. Příliš často utrácíme peníze za impulzivní nákupy, což nás odlišuje od bohatých lidí, pro které je nákup dalších džín zbytečný. Jak kdysi řekl miliardář Warren Buffett: „Pokud kupujete věci, které nepotřebujete, brzy budete muset věci, které potřebujete, prodat.“ Efektivním způsobem, jak se vyhnout zbytečným výdajům, je vytvořit si nákupní seznam před odchodem do obchodu.

Předražené nemovitosti

Nákup luxusních domů za nadměrné ceny je pochybná investice. Proto bohatí lidé raději kupují slibnou nemovitost, když je levná, aby vydělala později, až její cena prudce vzroste.

Oblečení a boty luxusních značek

Bohatí lidé si mohou dovolit luxusní a drahé oblečení z nejnovějších a nejmódnějších módních kolekcí. Pokud však jejich život nezahrnuje časté společenské události, raději se takovým nákupům vyhýbají.

Nejnovější typy mobilních telefonů

Bohatý člověk nebude spěchat, aby si koupil nejnovější model smartphonu nebo hodinek, i když jeho telefon již není módní, je opotřebovaný nebo zastaralý. Milionáři používají při nakupování různé úvahy: ptají se sami sebe, zda se výdaje v tomto konkrétním okamžiku vyplatí. 

Půjčky, poplatky a pokuty za opožděné platby

Bohatí lidé si neberou půjčky a nikdy nepřijdou o peníze na pokutách, penále a provizích z jednoho prostého důvodu: vždy platí všechno včas, aby nedocházelo ke zpožděním. Mark Cuban jako miliardářský investor řekl: „Pokud používáte kreditní kartu, nechcete být bohatí.“

Mnoho zbytečných hraček pro děti

Lidé s průměrným příjmem často hýčkají své děti, nakupují věci na sebemenší rozmary a plní jejich pokoje stále novými hračkami. Pokud by se milionáři chovali stejným způsobem, jejich děti by se doslova topily v hračkách. Dobří lidé však dávají přednost rozumným výdajům a nekupují svým potomkům novou panenku nebo herní sadu jen proto, že na ni běžela reklama v televizi.

Nezdravé jídlo

Nejdůležitější rozdíl mezi denním menu milionáře a denním menu osoby se skromným příjmem není v ceně produktů. Bohatí lidé jsou doslova posedlí zdravým stravováním. Mohou konzumovat stejné druhy obilovin a zeleniny jako my, obyčejní smrtelníci, ale těžko najdete miliardáře, jak se láduje kebabem nebo hamburgrem.

Náklady na reprezentaci

V zásadě to zahrnuje náklady na to, že člověk před ostatními vypadá, že je bohatý a úspěšný. Mluvíme o luxusních banketech, letech v business třídě a nových automobilech. Lidé, kteří chtějí vypadat bohatší, než ve skutečnosti jsou, utratí za tento účel obrovské částky. Na druhou stranu, ti opravdu úspěšní často vedou velmi skromný život. 

Další vzdělávání pro jejich děti

Lidé s průměrným příjmem si pro své děti často najímají různé domácí lektory. Někteří to doufají, že odhalí skryté talenty dítěte, které mu poslouží jako lístek ke šťastnému a prosperujícímu životu. Jiní si myslí, že lektoři pomohou dítěti dosáhnout lepších známek ve škole. Co se týče bohatých lidí – z vlastní zkušenosti vědí, že nadměrné doučování nemá nic společného s dosažením finančního úspěchu. Umožňují tak svým dětem více volného času, aby si užily své dětství.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu