Základní techniky, které vám pomohou být vidět a mít vliv na internetu

Chcete využít sílu slov k tomu, abyste lidi ovlivnili, aby přemýšleli, věřili a jednali určitým způsobem? Proto s nimi sdílejte obsah, který je zajímá.

Zapomeňte na statistiky

New York Times zveřejnil ve své rubrice Made To Stick výzkum, dle kterého je mnohem pravděpodobnější, že člověk daruje peníze tam, kde je příběh. Pro vysvětlení – například příběh rodičů malého chlapce, který nutně potřebuje drahý lék ke svému zotavení, je pro něj mnohem zajímavější než pouhá zpráva o tom, že někde ve světe se nachází chudá oblast, která potřebuje peníze. Přestože utrpení celé této chudé oblasti zasahuje více lidí než utrpení jedné osoby, příběh jednotlivce je přitažlivý, protože popisuje emoce z něčí zkušenosti.

Lidé se rozhodují spíše na základě příběhů, než na základě statistik a abstraktních informací. Chcete-li vaše potenciální zákazníky či kohokoliv jiného přesvědčit, odvyprávějte jim příběh, který v nich vyvolá emoce.

Důležité jsou recenze

V dnešní době jsou recenze a posudky lidí k produktům a službám velmi mocnou zbraní. Lidé se totiž při rozhodování spoléhají na názory ostatních. Dnes už neplatí heslo „ušetříte dvakrát tolik“, dnes je pro lidirozhodující tlak veřejnosti, ten udává směr.

Propagace pomocí někoho uznávaného

Abyste docílili toho, že vaše stránky, společnost, firma, e-shop a produkty či služby, které nabízíte, působí skutečně důvěryhodně, je potřeba získat na svou stranu někoho, koho si lidí váží, je pro ně velkou osobností a mají ho rádi. Skvělou platformou je Instagram, kde se odehrávají všechny recenze, pochvaly a uznání. Oslovte někoho, kdo má na lidi vliv, nabídněte mu produkty nebo služby, a poté ho požádejte o veřejnou propagaci (můžete využít Barterových obchodů nebo si připlatit za spolupráci).

Komunikujte se svým publikem

Lidé mají rádi, když jsou zataženi přímo do procesu. To znamená, že byste s nimi měli více komunikovat, občas se s nimi poradit, abyste v nich vyvolali pocit důležitosti, pořádejte veřejné diskuse, ankety, obeznamte je tím, co zrovna plánujete, jaké máte představy apod. Abyste uspěli, naučte se používat správnou psychologii a principy, které člověka ovlivní. Doporučujeme absolvovat marketingové kurzy sociálních sítí.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu