Začněte nový život – jde to vůbec lehce a snadno?

Chci nový život, jiný život, chci něco změnit. Také to znáte? Říká se to poměrně lehce, přání máte, víte opravdu přesně, co chcete, co byste měli nebo co určitě musíte začít dělat. Lehce se to řekne, ale těžce se to provádí. Pravda? Víme. Ač se tyto tipy a rady mohou tvářit jako jednoduché a rychle proveditelné, opak je pravdou. Je to těžší, než byste řekli. Bude to chtít nějakou dobu na přípravu. Začít totiž můžete pouze u sebe, vy jste strůjcem všeho, co v životě děláte nebo neděláte. A přiznat si chybu nebo začít řešit život od sebe to není jednoduché. Když se zaměříte na tyto oblasti, možná to bude chtít nějakou dobu, ale budete určitě dobrým krokem kupředu! Jak změnit život? Trochu jej nastartovat nebo pošoupnout správným směrem?

Vyřaďte ze života špatný návyk

Minimálně to můžete zkusit na jeden celý měsíc. Jíte moc sladkého? Kouříte? Pijete alkohol? Koušete si nehty? Cucáte si vlasy? Zkuste minimálně měsíc vydržet vyhýbat se zlozvyku. Po měsíci, který nebude asi jednoduchý, si zvyknete a vytvoříte si rutinu. Hned se vám pak bude lépe žít a najednou nebudete mít potřebu dále ve zlozvyku pokračovat.

Pohyb, pohyb a zase pohyb!

Je to s podivem, ale fyzická aktivita vám skutečně pomůže udělat radikální změnu v životě. Nemusí nutně jít jen o to, že zhubnete. Během sportu si tříbíte mozek, čistíte hlavu, vyplavujete endorfiny, pomáhá nabudit tělo, příjemně jej uklidnit. Je jedno, jestli budete plavat, chodit na jógu, aerobic, jezdit na kole, lyžovat nebo se jen půjdete projít.

Vystupte ze své komfortní zóny

A udělejte něco, čeho jste se báli. Jízda na kole, jízda na koni, seskok padákem, překonání výšek, strachu. To všechno jsou věci, které vás děsí a raději se jim vyhýbáte? Zkuste svůj strach překonat. Uvidíte, že se poté budete cítit opravdu skvěle a bude to pro vás nový impuls!

Zbavujte se toho, co nepotřebujete

A to zahrnuje opravdu všechno. Projděte si vlastní dům a zjistíte, kolik věcí nepotřebujete, co všechno máte navíc ve svém bytě či domě. I když se snažíte neschraňovat všechny věci, i tak zjistíte, kolik věcí máte takzvaně navíc. Proberte skříň, úložné prostory, všechny poličky a podobně. Co jste nepoužili víc jak rok nemilosrdně vyhoďte. Uvolníte místo, bude se vám lépe dýchat a také i žít.

Správná a pravidelná strava

Na sobě a interiéru pracujete, nyní to chce zapracovat na vašich zvycích, co se jídla týče. Nejíte během celého dne? Vynecháváte snídani nebo se naopak nacpete večer? Tomu už musí být konec! Začněte se stravovat správně, dobře a pravidelně. Střídmost je základem, snídaně je jedno ze základních jídel dne. Zamyslete se nad skladbou jídelníčku, pijte pravidelně čistou vodu a budete se cítit méně unavení a tělo se vám za to odmění.

Odpuštění

V životě si v sobě neseme spoustu křivd, ze všech oblastí. Bývalé kamarádky, partneři, trauma z dětství. Odpusťte rodičům, kamarádkám, tetám, babičkám, partnerům. Život je příliš krátký na to, abyste se na někoho zlobili a onu zášť v sobě neustále pěstovali. Zbytečně vás to obírá o energii, kterou můžete věnovat jiným věcem.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu