Začněte cestovat a budete šťastnější, říká studie

Nezáleží na tom, zda cestujete jen s batohem nebo si rezervujete luxusní hotel: všechny zážitky z cestování pozitivně ovlivňují vaše zdraví a poskytují vám výraznou podporu endorfinů. U některých lidí může radost, kterou přináší, ve skutečnosti převažovat nad jinými důležitými událostmi v jejich životě, jako je manželství nebo mít dítě. Lidé si cestování cení natolik, že dokonce obsadili první místo v seznamu věcí, které jim přinášejí největší štěstí v životě!

Cestování vám dá okamžitou podporu štěstí

Jen velmi málo věcí může nahradit dovolenou, pokud jde o štěstí. Například 77 % lidí uvedlo, že si rezervují dovolenou, když potřebují okamžitě zlepšit náladu.

Cestování může přinést více štěstí než jiné důležité životní události

Ani chození na rande se svým partnerem, emocionálně nevyvede z míry natolik jako cestování. 45 % lidí tvrdí, že ani zasnoubení jim neposkytlo tolik emocionální podpory jako cestování.

Nákup věcí vám nemůže poskytnout tolik radosti

Ukázalo se také, že lidé oceňují získávání nových zkušeností více než to, že mají spoustu hmotných věcí. 70 % lidí uvedlo, že odjezd na dovolenou jim poskytuje uspokojení, které přetrvává déle než štěstí, které získají při nákupu věcí.

Zdá se, že lidé jsou připraveni obětovat své pohodlí kvůli novým cestovatelským zážitkům. Například 56 % respondentů by raději jelo na dovolenou, než si koupit nové oblečení 48 % z nich je připraveno odložit opravy na domě a navštívit nová místa.

Dokonce i plánování dovolené zlepšuje naši emocionální pohodu

Překvapivě 72 % respondentům stačí začít plánovat dovolenou a cítí se šťastnější. Například 80 % se cítí více nadšených, když se jen dívají na mapu a volí místa, která by chtěli navštívit.

6 z 10 respondentů cítí emocionální vzestup, když si přečtou recenze hotelů a představí si svou budoucí cestu. Nicméně, nic nemůže nahradit nákupy: více než polovina respondentů tvrdila, že nákup oblečení pro dovolenou byl jedním z nejlepších okamžiků.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu