Zabijáci snů: jak se jim vyhnout?

Máte svůj sen a chcete jej uskutečnit? Je to nesmírně těžké zkoušet uspět v dnešním světě, prosadit se, najít své místo na slunci a svůj projekt nebo to, co nosíte v hlavě dlouhé roky, převést do reálného světa a života. Stojí vás to mnohdy hodně. Spoustu energie, času, probdělé noci, pochybností, někdy i slzy nebo peníze, které se rozhodnete do sebe a svého snu investovat. Kamarádům to už může přijít nepříjemné, protože s nimi na schůzkách řešíte jen a pouze to, rodina se vám snaží poradit, ale povětšinou je zatížená určitým pocitem směrem k vám nebo podnikání. Proč své sny nebo dokonce podnikání řešit s nezávislými poradci? S lidmi, kteří do toho nejsou nijak zainteresovaní?

Kdo „zabíjí“ vaše sny?

Nemusí jít nutně o lidi, kteří mají zlý nebo sobecký úmysl, to vůbec ne. Často jsou to lidé, kteří nechtějí vybočit ze zaběhlých praktik, řeší věci, které jim nepřísluší. Musíme si všichni uvědomit, že každý vidí život a svět jinýma očima. Někdo chce klid, mír, pohodu a nehodlá se nějak realizovat. Pokud mu to takto vyhovuje, pak je to v pořádku a není nutné s tím něco dělat. Pokud však jste z těch, kteří chtějí žít život jinak, pak směle do toho. Kdo by vám v tomto ohledu mohl vadit a bránit?

Ti, co nic neřeší

Jejich životní filozofií je, že se nebudou namáhat. Přece to stejně nemá cenu, není nutno se namáhat nebo jakkoliv snažit, stejně to nevyjde, takže co. Akorát se zbytečně unavíte, věnujete energii tomu, co nevydrží. Taková je jejich mantra a nejsou to zrovna nejlepší rádci. Umí hodně zkreslit realitu, jsou pesimisti. Raději si vyberte jiné lidi okolo sebe, protože z vás akorát vytáhnou energii, kterou raději můžete věnovat jiným lidem.

Ti, co se posmívají

Smějí se vám druzí, že váš plán je pohádka? Že to není vůbec nic, co by se mohlo splnit? Že máte nereálné představy? Smějí se vám, vtipkují a odrazují. Mnohdy umí být nebezpeční pro vaše sny, protože tím, že se budou stabilně vysmívat vám a vašim snům, mohou vám přidat do hlavy myšlenku, že je váš sen skutečně k smíchu. Nenechte se jimi zlanařit, až se vám to povede, pak budou posmívači jen nevěřícně koukat!

Ti, co všechno ví

„Hele, o tomhle něco vím…“ „Musíš to udělat takhle, já ti poradím..“ aneb ti, kteří všechno ví, všude byly, všechno znají. Jsou ve svých názorech neústupní, oni to přece vědí nejlépe, tak proč jim odporujete nebo se třeba snažíte jen nastínit svůj názor?! Všeznalci jsou ti, se kterými se nevyplatí diskutovat, raději odkývejte, že mají pravdu a myslete si své.

Nepřehlédněte: Úleva pro vaši mysl – kdy si potřebujete odpočinout?

Ti, co jsou negativní

„Co když…“ jejich magická větička, kterou začínají všechno. Co když se něco pokazí, co když neuspěješ, co když si službu/produkt nebudou lidi kupovat, co když zkrachuješ. Prostě samé otázky, které se pojí k těm nejhorším scénářům. Mají svůj určitý postoj, na svět často koukají skrz negativní brýle. Nesnažte se je měnit, ale také neposlouchejte jejich nejhorší obavy. Víte, co se může stát, rizika jsou zde vždy, proto raději pracujte na tom, aby se to nestalo.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu