Jak dnes žije Steve-O z Jackass? Jeho život prošel velkou změnou

Říká vám něco jméno Steve-O? Jestli ne, tak vás s ním rádi seznámíme. Steve-O je herec, kaskadér, producent, autor, stand-up komik, klaun a zpěvák kanadského a anglicko-amerického původu. Svými kontroverzními kousky si získal miliony diváků.

Jeho chování však nebylo vždy nejlepší, a tak není tajemstvím, že se potýkal i se zákonem. Jak se profesionální klaun dostal až do televize?

Steve-O a jeho dětství

Steve-O, vlastním jménem Stephen Gilchrist Glover se narodil 13. června 1974 ve Wimbledonu v Londýně Richardu Edwardovi a Donně Gay Glover. Jeho matka byla Kanaďanka a jeho otec byl zčásti Angličan a Američan. Steve má tedy občanství tří zemí –Kanady, Velké Británie a USA.

Jeho otec pracoval jako vedoucí pracovník ve společnosti Pepsi-Cola, kde působil jako prezident jihoamerického trhu společnosti. Proto se Steve se svou rodinou často stěhoval – i díky tomu skvěle ovládá ostatní jazyky. Ovšem neustálé změny bydliště ho časem poznamenaly.

Steve byl od narození velkým vtipálkem, hudbu a zábavu miluje dodnes. Vystudoval americkou školu v Londýně a poté navštěvoval University of Miami v USA. Jenže jeho povaha mu nedovolala být váženým akademikem, a tak se rozhodl pro „Ringling Brothers and Barnum & Bailey Clown College“. Po ukončení studia ho však do cirkusu nevybrali. Místo toho začal pracovat jako klaun na bleších trzích a lodích.

Jeho ctižádostivost ho dovedla k úspěchu

Svá představení si Steve nahrával, později je poslal samotnému Jeffu Tremainovi, který působil jako redaktor časopisu „Big Brother“. Jakmile Jeff přišel s myšlenkou na pořad Jackass na MTV, Steve byl první volbou účinkujícího. V tomto pořadu Steve vykonával velmi odvážné a nebezpečné kaskadérské kousky. Premiéra byla v říjnu 2000 a pořad se stal hitem hned od úplného začátku. Úspěšná série trvala tři sezóny a zahrnovala 25 epizod. Přestože byl Jackass kritizován za to, že je příliš nebezpečný, byl a je stále populární.

Steve-O jako hudebník a spisovatel

Steve si posléze zahrál role také ve filmech Jackass 3D a Jackass Number Two. Dodnes vystupuje ve spoustě pořadech a reklamách. Dokonce s Davidem Peisnerem napsal autobiografii „Professional Idiot: A Memoir“. Pokoušel se rozjet i hudební kariéru.

Z problému do problému

Jenže Steve-O je známý i kvůli svým sporům a problémům. V červenci roku 2002 byl zatčen za provedení vystoupení, ve kterém si sešil penis k noze. V roce 2003 byl ve Švédsku zatčen, protože spolkl kondom s marihuanou, aby bezpečně obešel letištní úřady. Potýkal se i s vážnými psychologickými problémy, jež vedly k užívání drog.

Nepřehlédněte: Bruce Lee a jeho životní příběh. Bojovat s předsudky musel celý svůj život

V březnu roku 2008 dostali jeho přátelé zprávu, že byl na 14 dnů hospitalizován na psychiatrii kvůli sebevražedným myšlenkám. Tehdy mu byla diagnostikována bipolární porucha. V červnu téhož roku byl zatčen za držení kokainu.

Steve bojoval s depresemi, což se projevilo i na jeho osobním životě – dvakrát se oženil, ale ani jedno manželství mu nevyšlo.

Konec dobrý

Nicméně se mu podařilo tímto nepříjemným obdobím projít, a v současné době je zcela čistý. Se svou snoubenkou Lux věnují spoustu lásky zvířatům, pro které dokonce chtějí otevřít útulek. Namísto alkoholu a drogám se věnuje spíše svým podcastům, které se těší velké oblibě u jeho fanoušků.

Vypadá to, že se jeho život opravdu změnil a my mu držíme palce, aby se na této správné cestě udržel.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu