Tipy, jak udržet na uzdě nervy z práce

Ať již pracujete ve starém či dokonce novém zaměstnaní, čas od času se nervům nevyhnete. Můžete mít obavy z toho, že se na vás práce valí ze všech stran a vy nevíte, kam dřív skočit, ale důvodů je samozřejmě nespočet.

V každém případě je důležité se uklidnit. Mějte na paměti, že nervy jsou dočasná záležitost a po několika dnech zase zmizí.

Místo trápení, myslete pozitivně

V dnešní době trpí úzkostí z práce řada lidí. Je nutné podotknout, abyste novou práci vnímali jako výzvu. Je to přece jen další kapitola vašeho života. Poznáte zajímavé lidi a určitě vám mohou do života vnést i jiné benefity.

Přestaňte si dělat starosti, co si o vás noví kolegové myslí

Pokuste se na sebe snížit obrovský tlak, abyste byli dokonalí a věděli vše od prvního dne. I když třeba pociťujete velkou touhu zapůsobit, nikdo od vás ze začátku perfekcionismus neočekává. A nízké sebevědomí ničemu nepomůže, naopak škodí.

Místo toho pochopte, že vám bude trvat několik týdnů i měsíců, než se své nové role zhostíte na jedničku. Zaměřte svou mysl na to, abyste udělali, co nejlepší první dojem, ale současně zůstali přirození.

Profesní růst

Práci považujte za příležitost se učit novým věcem a rozvíjet kariéru. Zastavte jakékoli negativní hlasy ve své hlavě a místo toho si řekněte, že i když je vaše práce obtížná, postupem času přijdete na to, jak si úkoly rozčlenit. Nespěchejte na sebe.

Přijetí pozitivního, cílevědomého a perspektivního přístupu je ústředním bodem vašeho úsilí o udržení nervů a pocitů stresu pod kontrolou.

Procvičujte pozitivní afirmace a pamatujte si, jak jste byli nadšení, když vám byla nabídnuta práce u této společnosti – vzpomeňte si na to a uložte si to někam do „šuplíčku“ v hlavě.

Je to jen další změna ve vašem životě a brzy se aklimatizujete

Když to uděláte, vaše mysl bude daleko klidnější a dokážete se i soustředit.

Jestliže se cítíte obzvláště znepokojeni, oslovení nového manažera, vám může pomoci uklidnit nervy. Aktivně si začněte budovat vztah se svým šéfem.

Proč mu neposlat e -mail nebo se nesetkat na kávě? Seznámení s osobou, jenž budete ve své nové pozici odpovídat, by mohlo výrazně pomoci posílit vaše nervy a zmírnit strach z neznáma.

Plánování aktivit mimo práci

Několik hodin příjemných prostojů může zlepšit úroveň stresu a celkový duševní stav.

Ať už se jedná o setkání s přáteli na obědě, vyjížďka na kole nebo sledování filmu – myšlenkou je odvést vaši mysl od soustředění se na to, že začínáte se svou novou prací.

Zdroj: hays.com.au

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu