Stává se to na Vánoce vždy. Spousta dárků je prostě nechtěných. Co s nimi udělat?

Některým dárkem jste zklamáni, některý je nadbytečný, protože stejných věcí už máte hromadu, něco je skutečný lapač prachu a šaty či košile jsou vám malé. Co s tím? Poradíme vám pár tipů, aby dárky našly své uplatnění a neskončily v popelnici.

Prodejte je

Z nechtěného daru můžete získat peníze, které použijete na koupi něčeho, co se vám opravdu líbí. Například eBay zaznamenala výpis více než 3.000 nežádoucích vánočních dárků s vůněmi a toaletními potřebami. Dále uvádí, že nejlepší pro prodej nechtěných dárků online je 29. 12. V loňském roce se nejvíce prodávaly parfémy, tablety, smartphony, mýdla a vody, dámské náhrdelníky a další. U nás v Česku můžete využít k prodeji nechtěných dárků na příklad Bazos, Aukro či již zmíněný eBay.

Dejte je někomu dalšímu

Nechtěné dárky uložte někam do krabice a počkejte, až se na ně zapomene. Potom je můžete věnovat dalším lidem, blízkým či vzdálenějším známým, kteří daný dárek opravdu ocení. Jen dávejte pozor, abyste ten samý dárek nedali osobě, která ho věnovala vám!

Vraťte je

Pokud máte účtenku a obal, můžete vzít dárek zpátky do obchodu, ze kterého pochází. Někteří osvícení dárci vám věnují dárek i s potvrzením o koupi, abyste jej případně mohli vyměnit. Mnoho vnímavých maloobchodníků vám však v této roční době nabídne výměnu zboží či dokonce vrácení peněz i bez pokladního dokladu. Každopádně to stojí za vyzkoušení. Protože poslední možností je jemně a šetrně dárce o příslušný doklad poprosit.

nechtěné dárky (zdroj foto: Total Business Magazine)

Věnujte je charitě

To je vůbec hezký způsob, jak se dárků zbavit, a přitom někomu udělat ohromnou radost. Charitativní obchody budou rády za každý věnovaný předmět a od vás je to krásný, štědrý a vpravdě vánoční dobrý skutek.

Transformujte je

Zkuste popřemýšlet, zda by se darovaný předmět nedal použít na něco jiného, než k čemu je původně určen. Třeba „ošklivý“ hrneček můžete použít jako nádobku na štětce, nebo z absolutně hrozného trika udělat hadry na uklízení. Oblečení se vůbec dá různě přešít, ať už na oblečky pro panenky nebo třeba na psí pelíšek.

Existuje spousta dalších lidí, kteří také své dary nechtějí, tak proč to nezkusit vyměnit za své? K dispozici je nesčetné množství výměnných webových stránek, kde můžete vyměňovat nebo obchodovat s nejrůznějšími nechtěnými věcmi. Případně si užijte trochu legrace a zorganizujte si s přáteli výměnnou party!

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu