Slavné osobnosti, o kterých možná nevíte, že mají univerzitní titul

Není žádným tajemstvím, že vyšší vzdělání vás dovede k vyšším příjmům. Své o tom ví i tyto celebrity, které ve své kariéře vsadily na titul MBA, tedy vyšší manažerské vzdělání. O kterých z nich jste věděli, že se pyšní univerzitním titulem, a u koho byste jej nečekali?

zdroj: European School of Business & Management SE

Specializace manažerského studia se hodí především světovým politikům a lidem na vysokých manažerských pozicích. Dcera slavného amerického prezidenta, Ivanka Trump, nebo sám bývalý prezident George W. Bush si mohou ke svému jménu přidat titul MBA (Master of Business Administration). Stejný titul se zaměřením na obchod a mezinárodní ekonomiku vystudoval v roce 1976 také terminátor Arnold Schwarzenegger, guvernér státu Kalifornie a známý herec.

zdroj: European School of Business & Management SE

Jedna z nejznámějších hvězd filmů devadesátých let a lamač dívčích srdcí, Kevin Costner, získal svůj titul MBA při studiu obchodu na California State University, Fullerton. Po úspěšném absolvování programu byl zaměstnán na pozici marketing executive, kterou ale údajně po 30 dnech opustil, aby se mohl naplno věnovat své herecké kariéře. Další ikona amerického filmu, Clint Eastwood, se kromě kultury zajímá o mezinárodní dění, díky němuž si vybral specializaci MBA v oblasti managementu obchodu.

zdroj: European School of Business & Management SE

O tom, že na kvalitní vzdělání sází také pěvecké hvězdy, svědčí americký rapper, Sean ¨P. Diddy Combs¨, který si zvolil MBA studium hudebního průmyslu na Howardské univerzitě ve Washingtonu D.C. Podobně jako Kevin Costner ale i P. Diddy zanechal akademickou dráhu, aby se mohl věnovat té hudební. Veterán rock’n’rollu a zakladatel skupiny Rolling Stones, Mick Jagger, se i přes své rebelie věnoval postgraduálnímu studiu. Důkazem mu je titul MBA z politologie, který získal na univerzitě London School of Economics and Political Science.

zdroj: European School of Business & Management SE

Manažerské vzdělání MBA přijde vhod všem, výjimkou nejsou ani sportovní hvězdy. Nejslavnější golfista světa, Tiger Woods, sice absolvoval Stanford University se specializací v ekonomii, ale pokud vás spíše než ekonomie zajímá sportovní management jako takový, můžete si jej zvolit jako jednu z 20 specializací na ESBM (European School of Business & Management). Postgraduální vzdělávací program, známý svými praktickými přístupy a e-learningovým systémem, totiž můžete nyní studovat i u nás v Čechách, a to právě třeba na ESBM, prestižní škole s mezinárodní působností sídlící v Praze.

Jestli vás láká přidat se do zástupu slavných a úspěšných s titulem MBA, podejte si přihlášku ještě dnes. Začít studovat na ESBM můžete kdykoliv a odkudkoliv, klidně online.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu