Proměňte vaše slabé stránky na silné

Nikdo není dokonalý, přitom na chybách a slabých stránkách není nic špatného. Samozřejmě, že vás tento problém může trápit, ale rozhodně byste se z něj neměli hroutit. Za své slabé stránky se nestyďte, ale naopak se snažte přetavit na vaše přednosti. My vám poradíme, jak na to.

Najděte své slabé stránky

Abyste se stali psychicky silnější a odolnější, musíte samozřejmě nejdříve lokalizovat a určit své slabé stránky. Možná se vám hloubání v mysli nebude líbit, ale čím dříve svoje slabosti najdete, tím dříve je převrátíte ve své přednosti. Zamyslete se proto nad tím, co vám nejde, v čem se necítíte dobře nebo například nad tím, co vás opravdu štve. Přiznejte si například, že se rychle naštvete, že máte nekonečnou chuť se hádat nebo že nemáte dobrou vytrvalost.

Kopejte hlouběji

Hledání slabých stránek ještě není tím nejhorším, co vás bude čekat. Jestliže se na takto velký a náročný krok necítíte, klidně si najměte i osobního psychologického kouče. S ním naleznete tu pravou bolest a hlavně důvod, kvůli kterému se trápíte. Může se například jednat o situaci, kdy se necítíte tak úspěšní, jako vaši kolegové. Oni jsou povyšováni, mají vyšší plat a vy se stále plahočíte ve stejné pracovní pozici. To je velice demotivující, nemyslíte?

Nepřehlédněte: Zabijáci snů: jak se jim vyhnout?

Věřte svému přesvědčení

Hlavní věcí, na kterou byste se měli zaměřit při předělávání svých slabých stránek na silné, je vaše přesvědčení. Vykašlete se na názor ostatních, zaměřte se sami na sebe a přestaňte se podceňovat. Osud nadělil každému z nás alespoň trochu talentu, stačí jej najít. Snažte se komplexně odstranit veškeré slabosti a po čase sami uvidíte, že se stanete psychicky silnější a odolnější osobností.

Pokud si nejste sami sebou jistí, nebojte se obrátit na mentálního kouče. Je odborník na slovo vzatý, takže vám snadno pomůže zbavit se vašich slabostí. Během pár sezení je přeměníte na své přednosti.Autor: Bára Králová
zavřít reklamu