Proč ženy považují starší muže za tak atraktivní

Je všeobecně známé, že když se na veřejnosti objeví mladá žena po boku staršího muže, evokuje to v lidech myšlenku, že se jedná o „zlatokopku“. V mnoha případech, i když je to pro některé jedince těžké pochopit, může mezi starším mužem a mladou ženou vzniknout opravdová láska a důvodem nemusí být jen peníze a majetek.

Mají dospělejší pohled na život

Téměř každý ví, že ženy mají tendenci dospívat dříve než muži. To je důvod, proč mladší kluci, i když jsou ve stejném věku jako jejich vrstevnice, se nehrnou do vážného vztahu a chtějí si užívat.

Starší muži se mohou zdát spolehlivější a přitažlivější pro ženy, které jsou připraveny na hlubší závazky a rodinu. Protože tito muži s větší pravděpodobností prošli svou divokou fází a chtějí se usadit.

Mají více rozumu

Všichni jsme někdy slyšeli, že s věkem přichází velká moudrost. Starší muži jsou inteligentnější než mladší muži. A možným důvodem je jejich širší životní zkušenost.

Ženy toto zjištění potvrzují. Jsou si jisté, že starší muži prošli spoustou životních zkušeností, které je efektivně naučily různé lekce. Můžete to vidět prostřednictvím jejich rozhovorů.

Mají uspořádaný život

Další cennou vlastností, kterou některé ženy vyzdvihují, je, že starší muži mají ve svém životě méně nepořádku – a to znamená stabilitu. Vědí přesně, co chtějí, jak toho dosáhnout a jaký to má smysl. Proto většinou nikomu neztrácejí čas hraním „vztahových her“. A proto nemají žádné zábrany, pokud jde o přístup ke komukoli, jehož pomoc nebo radu potřebují.

Jsou partnerem i přítelem

Zralá láska je spíše o trpělivosti, péči, důvěře a někdy nezávislosti než o čemkoli jiném. Ale mládí je známé svým smýšlením „všechno nebo nic“, bouřlivými pocity a ultimáty. 

Proto ženy oceňují, když jejich muži mohou být partnery a ne někým, kdo chce, aby se svět točil kolem něj. Ženám není třeba říkat, co mají dělat, ani jim něco „dovolit“. Být si rovni je věc, na které ve skutečnosti záleží.

Vědí, jak se chovat k ženám

Zdá se, že ženy oceňují všechny vztahové zkušenosti, které mohli mít starší muži. A není divu, protože opravdu měli dost času rozvíjet a procvičovat své dovednosti pro správné zacházení se ženami.

Chápou, co ženy obvykle potřebují a co jim udělá radost. Vědí, jak se vyhnout (nebo se alespoň pokusit vyhnout) stejným problémům, kterými si již prošli. A díky tomu je vztah mnohem jednodušší a klidnější.

Jejich charisma se nedá odolat

Starší muži mají jedinečnou přitažlivost, která u žen něco spouští. Předně je to na jejich vzhledu – ušlechtilé vrásky kolem očí, šedé vlasy, u některých lehké strniště. Mají také svůj vlastní způsob prezentace a ženám se líbí, jak jednají, smějí se a chovají. Vyčnívají díky svému jedinečnému smyslu pro styl, protože obvykle nesledují módní trendy jako mladí muži.

Nevyhledávají spory

Přiznejme si to, ženy jsou docela emocionální stvoření. Mohou věci snadno přehánět a jednat impulzivně. Proto je pro ně důležité mít muže, kteří je dokážou přimět zastavit se a nechat nadechnout. A zdá se, že starší muži mívají tuto dovednost.

Věříme, že už prostě nevyhledávají žádné drama ani konflikt. O běžných problémech se raději nehádají. A i když  nastane problém, mohou si sednout a promluvit si o tom jako dospělí a přijít s řešením, které bude prospěšné pro všechny strany.

Poskytují pocit bezpečí

Podle Maslowovy hierarchie potřeb je zabezpečení ve skutečnosti jednou z našich základních potřeb. 

K finančnímu zabezpečení potřebujete peníze a další aktiva. Potřebujete spolehlivého partnera, se kterým strávíte život. A musíte vědět, kam váš život směřuje. Zdá se, že starší muži jsou schopni lépe zajistit všechny tyto věci, a tím ženy dosáhnou pocitu bezpečí.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu