Proč si hledět svého?

Okolo sebe možná potkáváte lidi, jejichž hlavní náplní dne je závist. Čas od času každý z nás tak trochu hledí pod cizí pokličku. Někdy se to může vyplatit a můžeme druhému dokonce pomoci. Jindy si ale tímto přístupem můžeme ublížit. Cesta k úspěchu je dlouhá a často trnitá, sledujte proto, kam šlapete vy a ne kam šlapou jiní. Proč?

Sousloví „starej se o sebe” má velký a hluboký význam, zvlášť když se nad ním zamyslíme. Někdy řešit problémy ostatních zkrátka není to pravé ořechové a můžeme se tím dostat daleko od našeho snu. Cesta k úspěchu rozhodně nevede přes pomluvy a závist. Vypracujte si svou cílevědomost a stůjte sami za sebou. O tom to celé je.

Bulvár a jeho negativní vliv na myšlení

Víte, na čem staví většina bulvárních novin? Právě na vytahování špíny a chyb na lidi, kteří mají dost slávy na to, aby ostatní četli. Hromada novinářů může v tomto ohledu namítat, že i bulvár má svou informační hodnotu. Většinou totiž ve zprávě opravdu zazní některé důležité informace, hlavní téma však zůstává stejné. Faktem je, že bulvár čte až několikanásobně více lidí, než běžné noviny. Má to nějaký důvod?

„Senzacechtivost způsobuje, že se bulvár prodává víc než skvělé pozitivní zprávy. Lidé raději slyší pomluvy“

– Michael Jackson –

Lidem dělá dobře cizí neštěstí. Tohle bolelo, že? Samozřejmě vědomě přeháním, ale zčásti tomu tak opravdu je. Statisticky totiž člověk, který si dosud nebyl schopen splnit sen, raději než ke snaze ho docílit, tíhne k pomlouvání ostatních. Nejčastěji to bývají slavní a úspěšní lidé, kteří žijí vysněné životy. Problém ovšem nastává, kdy začnou tyto principy používat i na své blízké okolí…

Každý vidí svět jinak

Ačkoliv to zní jako šílené klišé, musíte uznat, že je to pravda. Každá lidská bytost má jiné sny a cíle, chce dosáhnout něčeho jiného. Jaký je tedy důvod takové lidi odsuzovat a řešit jejich chyby místo těch našich? Na tuto otázku neexistuje moc odpovědí. Pokud ale jsou, pak míří k sebevědomí. Platí, že člověk, který dělá, co ho baví, se cítí velmi motivovaně a neřeší názory okolí. Pomluvy totiž na rozdíl od jasné vize budoucnosti nic nezmění.

„Když stavíš past z pomluv, ulovíš neštěstí.“

Africké přísloví

Právě pozitivní nálada a úsměv na tváři umí v ostatních vyvolat potřebu pomlouvat. Závist číhá na každém rohu. Není vůbec jednoduché se jí vyhnout, tedy pokud ji budete vnímat. Myslím to tak, abyste zbytečně nepolevovali z cílů jen proto, že o vás někdo něco nepěkného řekl. Ani vy nemusíte druhé vykreslovat zbytečně v negativním světle, nemá to smysl. Naopak v lidech vždy hledejte to dobré. Může to být cokoliv od vzhledu, přes koníčky až po chování v krizových situacích. Tato změna myšlení vám pomůže přejít hromadu nástrah, cesta k úspěchu se stane kratší a váš zápal o to vyšší. Věřte v ostatní a budete věřit i sami sobě.

Autor: Jan Hobler
zavřít reklamu