Proč pro vás přátelé, které si v práci najdete, pro vás tolik znamenají

Přibližně 70% pracujících lidí říká, že mít přátele v práci je důležitým faktorem pro šťastný pracovní život. Tento druh přátelství přichází se spoustou výhod na pracovišti i mimo něj. Pokud přemýšlíte o minulých pracovních místech, které se vám moc nelíbily, jediné, co vám chybí, jsou lidé, se kterými jste pracovali.

Dělají nás šťastnějšími a motivovanějšími

Mít přítele v práci zvyšuje naše štěstí. Mít je po svém boku je dobré pro naši celkovou pohodu a způsobí, že se budeme cítit méně stresovaní.

Pokud pracujeme v pozitivním a přátelském prostředí, kde si rozumíme s lidmi kolem nás, cítíme se více angažovaní, soustředěnější a celkově motivovaní. Chceme dělat dobro pro své přátele, protože pracujeme na stejných cílech.

Mohou nám pomoci zvýšit naši produktivitu

Studie zjistila, že lidé, kteří mají přátele v práci, o 43% větší pravděpodobněji dostanou pochvalu za jejich práci. Pokud vytvoříte silné vazby s kolegy v práci, bude to mít velmi pozitivní dopad na vaši produktivitu, protože s nimi budete pracovat efektivněji.

Poskytují nám vedení

Vždy se můžeme poradit s kolegy, ale nejlepší a nejpoctivější rady vždy přijdou od našich přátel. Jsou dostatečně znalí, aby nás mohli pozitivně kritizovat, a my to obecně dokážeme lépe přijmout. Pokud jsou zkušenější než my, řeknou nám své tipy, jak dělat lépe a jak zlepšit náš výkon.

Opravdu nás znají

Pokud pracujeme na plný úvazek (8 hodin denně), strávíme s nimi hodně času. Viděli nás v našich nejlepších a nejhorších dnech. Vědí, jak oslavujeme štěstí a jak projevujeme stres. Sdílíme s nimi dokonce i některá z našich nejhlubších tajemství, protože jsou tu, když se něco děje.

Jsou nezbytní, pokud chcete úspěšnou kariéru

Mít přátele v práci zlepšuje naši náladu a poskytuje nám emoční a psychologickou podporu při řešení naší práce. Díky tomu budeme ochotnější vydat ze sebe maximum, což nám následně dá více šancí uspět.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu