Pro osobní úspěch je důležité mít dobré rodinné vztahy, poradíme jak na to

Rodiny soutěžící v Intermountain Medical Centre, Srdečním institutu My Heart Challenge: Family Edition se snaží získat lepší životosprávu a zdravější stravovací a cvičební návyky. Ale zjistilo se, že pro srdce je velmi dobré budovat silné rodinné vazby. A nejde jen o srdce. Dobré rodinné vazby mají vliv na celkově lepší zdraví fyzické i psychické. Pokud tedy máte v této oblasti nějaké deficity a slabá místa, zkuste se inspirovat našimi radami, jak budovat, posilovat a zlepšovat vztahy v rodině.

Mluvte spolu

Poznávat své blízké lze různými způsoby, ale rozhovor zůstává tím nejdůležitějším. Proto si pravidelně povídejte se svým partnerem i dětmi o jejich snech, nadějích, aspiracích či potížích. Zeptejte se jich na zajímavé otázky o jejich životě a seznamte se s tím, jak svůj život prožívají. Možná vás překvapí, co se dozvíte!

Jezte spolu

Společné jídlo jde ruku v ruce s rozhovorem. Ideální je, pokud jíte společně jednou za den, ale i když to není možné, snažte se, aby to bylo co nejčastěji. Společné jídlo lidi spojuje a sbližuje. Během jídla co nejvíce podporujte rodinné diskuze a vzájemnou komunikaci. Vypněte televizi i všechnu další elektroniku a zajímejte se jen o sebe navzájem.

Udělejte si čas na každého

Trávit čas a povídat si s celou rodinou je skvělé, ale nezapomínejte ani na to, abyste alespoň chvíli trávili s každým členem rodiny samostatně. Nedělejte si starosti s tím, kolik času věnujete společným aktivitám, ani kolik času strávíte s každým samostatně. Není důležitá doba trvání, ale kvalita času, který si vzájemně věnujete. Můžete hrát hry, jít na společnou procházku… a možná se dokonce naučíte i něco nového!

Každý týden jedna společná akce

Společné jídlo je fajn, ale aktivní společné trávení času taky nesmíte opomíjet. Jednou týdně podnikněte něco společně. V digitální době je až příliš snadné se rozptýlit a od rodiny se distancovat. I proto je důležitá společná akce, skutečná a autentická.

Zajišťovat potřeby a komfort rodiny může být někdy velmi vyčerpávající. Nezapomeňte si také jednou v týdnu udělat čas pro sebe, pro své koníčky a aktivity nebo pro setkání s přáteli. K rodině se pak budete vracet s radostí a nabití novou energií!

Výzkumy ukázaly, že rodiny, které spolu tráví čas, jsou spokojenější a klidnější. Mohou se na sebe spolehnout a sdílet radost. Proto se radujte z každodenních malých událostí, které vám dávají pocit naplnění a štěstí!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu