Přátelství mezi mužem a ženou – tenká hranice, která musí mít jasné pravidla

Přátelství mezi mužem a ženou má velmi tenkou hranici, která se musí překračovat jen velmi opatrně. Jakmile se totiž jeden z dvojice přátel zamiluje a druhý ne, je zaděláno na pěkný malér. Jenže pokud si dva lidé skutečně rozumí je velmi těžké do toho city nezamíchat – nebo jen neskončit v posteli. Co dělat, když se najednou ocitnete na oné tenké hranici mezi přátelstvím a láskou?

Přátelský sex

Když si dva lidé opravdu rozumí, ale nechtějí se vázat, není na škodu, když se spolu občas jako přátelé vyspí. Jenže pozor – ženy mají tendenci míchat emoce a city i tam, kam nepatří. Nával emocí, něžnosti a krásné vzpomínky udělají své. A může se tak stát, že z nevinného přátelského sexu bude láska – jednostranná. Na tohle pozor. Samotný sex mezi přáteli přátelský vztah nezničí – ovšem když do toho jeden začne míchat city, vztah může být vážně ohrožen.

V takovém případě je potřeba o všem otevřeně mluvit a vymezit si jasná pravidla a také zjistit, jak to vidí a cítí ten druhý. Jen otevřenost a komunikace pak může situaci zachránit, i když to nemusí být vždy příjemné. Přátelství ovšem je o otevřenosti a důvěře a tak pokud nechcete o svého přítele přijít – mluvit spolu musíte o všem na rovinu.

Může vzniknout z přátelství skutečná láska?

Někteří tvrdí, že právě prvotní přátelský vztah je skvělý základ k pevnému milostnému vztahu, který má velkou šanci skutečně vydržet. Přece jen už se nějakou dobu znáte, víte o sobě a svém životě všechno, nepřekvapí vás povahové vlastnosti, výstřelky a zvyky toho druhého. Umíte se spolu zasmát i si pobrečet, líbí se vám stejné filmy nebo děláte společné aktivity – zkrátka se dobře znáte.

A pokud se přátelíte už řadu let, znamená to, že se vám všechno na to druhém vlastně líbí. Proto je to tak skvělý základ budoucího vztahu. Navíc před kamarádem se nestydíte, takže i v intimních věcech nebude problém se odvázat. Jen se často stává, že jiskra přeskočí jen u jednoho z dvojice a to je problém. Pokud ovšem se zamilují oba přátelé, čeká je skutečně krásná láska, kterou jim bude každý závidět.

Jasná pravidla přátelství

Jasně daná pravidla jsou pro orientaci v křehkém vztahu dvou přátel hodně důležitá. Vždy byste měli navzájem vědět, co kdo chce – jestli máte stejné pocity a vidíte věci stejně nebo ne. Připravit se musíme i na to, že si náš kamarád najde jiný vážný vztah. V takovém případě je nutné jen tiše přihlížet a vztah podporovat – jako správný přítel. Pokud se přesunete od kamarádství k randění – nikdy se neměňte a zůstaňte takový, jací jste vždy byli.

Takoví jste se do sebe přece zamilovali. Pokud se zamiluje jen jeden, je to to nejtěžší – a taky pro vás dva ta nejdůležitější zkouška. V tomto případě je potřeba uvědomit si, jestli jste schopni neopětovanou lásku přijmout a fungovat dál jako přátelé nebo ne. Výčitky a smutné oči totiž přátelství zničí tak jako tak.

Přátelství mezi mužem a ženou je krásné pouto, které může trvat navždy. Ale to by nebyl život, kdyby nám do cesty občas nepostavil nějakou tu překážku – na vás je všechny je překonat.

 

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu