Poznejte 7 důvodů, proč lidé říkají ne u oltáře

Muži se snaží odolat manželství, i když z něj mají často větší užitek než ženy. Někdy je to ze strachu, že se je bude chtít snažit žena změnit nebo jim říkat, co mají dělat. Jsou to opravdu jediné důvody?

Připomínky příbuzných a přátel

Je to smutné, ale naši blízcí někdy vidí naši situaci jinak a mohou v nás zasít zrnko pochybností. Například váš přítel nebo váš příbuzný může přijít a říct vám nebo vašemu partnerovi, že děláte velkou chybu, že nepatříte k sobě a že by bylo lepší to teď ukončit, než trpět později.

Svatba je již emocionální a stresující událostí a se vším tímto zvýšeným tlakem byste možná raději vše zrušili.

Muž si myslí, že jediné, co žena chce, je svatba

Po zasnoubení začnu některé ženy „šílet“ a nevidí nic jiného než svatbu. Někdy se stane, že se žena muži natolik zprotiví, že muž raději vše odvolá.

Zamilovanost k manželství nestačí

Jste zamilovaní, ale jste v depresi. Někdy nejste ve vztahu úplně šťastní a cítíte, že to není ono. Někdy je lepší vycouvat dřív, než se začnete vzájemně nenávidět.

Uvědomí si, že se málo znáte

Možná budete chtít ovládat všechno: od jeho bakalářské párty, přes velikost vaší postele, po vůni květin na vaší svatbě, a dokonce každou hodinu zavolat a zeptat se, jak to jde v práci. V zásadě člověk začne vidět další vaši část, která by se mu možná nelíbila.

Hádka před obřadem

Každý pár se hádá, ale někdy těsně před obřadem je důvod hádky nový a lidé se mohou chovat nečekaně. Někdo může křičet, jiný jen poslouchat a někdo jiný může utéct, protože si najednou uvědomí, že způsob řešení problémů se drasticky liší od jejich budoucího manžela.

Nejistota

Nejistota je častým důvodem odvolání svatby. I když dívky řeknou při požádání o ruku nadšeně „ano“, často v nich bublá nejistota, která se zvětšuje. Útěk od oltáře je jejím vrcholem.

Emoční vydíraní

Pokud si mě nevezmeš, něco si udělám. Nemůžu bez tebe žít. Někdo se může pokusit použít jakékoli triky a manipulace, díky nimž bude z druhé osoby vaše žena nebo manžel. Ale když přijde okamžik svatby, manipulovaná osoba si uvědomí, že to prostě nedokáže.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu