Posilte svou sebelásku – jak se mít rád?

Občas máte den, kdy si říkáte, že nejste zrovna ve formě? Nelíbí se vám, jak zrovna vypadáte, máte pocit, že se vám vše sype pod rukama, nic není tak, jak chcete. Ne vždycky vše funguje tak, jak by mělo a jak má. Občas se to dá snést, vyspíte se z toho a je hned líp. Ovšem cítíte-li se takto pořád nebo velmi často, pak je dobré se nad vším zamyslet. Možná jen máte problémy se sebeláskou a s tím mít se rád/a. Naučte se to! Jak na to?

Nízká úroveň sebelásky

Nízké sebevědomí a nízká úroveň sebelásky je věc, kterou trpí řada lidí. Ať už jde o vzhled, vážení si sebe sama, naplnění vlastních i cizích očekávání, srážení druhých, pochyby druhých a podobně. Z nízkého sebevědomí může pramenit spousta nemocí a dalších nepříjemností, které s člověkem zamávají. Naučit se sebelásce a uchovat si vlastní pocit, že za něco stojíte, jste někdo, kdo je hoden lásky a o to víc i sebe lásky je možná klíč úspěšnému životu. Případně se vám bude lépe dýchat, budete si víc vážit sami sebe. Jak na to?

Řekněte si denně komplimenty

Sami sobě? Říkáte si, že to je divné? Není. Možná to bude na začátku složité, nebude jednoduché si říct, co máte na sobě rádi nebo to, co je na vás hezké. Nepolevujte. Řekněte si denně jsem dobrý/á, udělal/a jsem to či ono dobře, dnes mi to sluší, tričko vypadá hezky, mám hezké vlasy, nehty a podobně. Naučte se na sobě hledat věci, které se vám líbí a nemusí to být jen a pouze co se vzhledu týče. Řekněte si to hezky nahlas.

Pořádek v šatníku

Nepořádek je zkrátka a dobře chaos a v tuhle chvíli, když máte chaos doma nebo v šatníku, můžete mít chaos také v životě. Snažíte se na sebe obléknout džíny, které vám padly před pár lety? Budete v nich, při nejlepší vůli, napresovaní a ani se v nich nenadechnete. Není lepší obléknout si to, co vám sedí a v čem se cítíte dobře? Budete vypadat dobře, což vám pomůže a zvýší se tak i vaše sebevědomí. Věci, které nenosíte, vyhoďte ze šatníku. Bude se vám lépe žít.

Krok mimo komfortní zónu

Máte rádi svou vlastní komfortní zónu a odmítáte z ní udělat krok ven? Jenže co, nemáte odvahu. Je to riziko, může to být problém a právě nyní, když chcete posílit sebelásku, pak je dobré vystoupit z komfortní zóny. Překonejte sebe sama, udělejte něco, co běžně neděláte nebo něco, z čeho máte strach. Uvidíte, jak se poté budete cítit!

Nepřehlédněte: Začněte žít – jak překonat svůj strach z dosažení cíle?

Podpořte druhé

Má kolegyně hezkou blůzku? Nebo se povedlo kolegovi udělat práci včas? Má vaše kamarádka nový účes nebo partner vyměnil žárovky či zhubnul? Chvalte. Nepoukazujte jen na ta negativa, ale je fajn zaměřit se i na ta pozitiva, která existují. Chvalte druhé, pozitivně to bude působit také na vás a vaše sebevědomí.

Pohybujte se

Necítíte se dobře? Máte pocit, že jste neustále unavení? Dejte se do formy. Začnete na sobě pracovat, začnete se pohybovat. Nemusíte ihned lámat rekordy, ale jít se projít, běhat, do posilovny, plavat. Cokoliv, co bude vykazovat známky pohybu je dobře. Tělu se dostanou endorfiny, které potřebuje a vy se budete cítit lépe a veseleji. A pro sebevědomí to hodně znamená.

Autorský text |foto: pixabay

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu