Oprah Winfrey – jak se dostala z ghetta do televize

Dnes už snad není člověka, jenž by neznal jméno Oprah Winfrey – jméno ženy, která si tvrdě šla za svým cílem. Se svou talk-show se dostala do domácností mnoha lidí. Ne vždy tomu tak ale bylo. Pojďme se podívat na kus cesty ke slávě, který za sebou Oprah má.

Zásadním bylo její dětství

Příběh úspěchu Oprah Winfrey začíná už v jejím mládí a dětství, kdy byla zneužívanou mladou dívkou vyrůstající na rasově založeném území Deep South. Okolnosti, které ji obklopovaly a ve kterých vyrůstala, ji donutily se svým životem naložit úplně jinak než lidé kolem ní.

Věřila v sama sebe od raného dětství

Navzdory nedostatku finančních prostředků její rodiny, skutečnosti, že v pouhých devíti letech byla pohlavně zneužívána a i tomu, že ji někteří lidé považovali za méněcennou, věřila, že když v roce 1954 přišla na svět, bylo to proto, aby něco dokázala. Věřila, že bude mít na svět značný vliv, proto byla ochotna tvrdě pracovat a jít si za svým snem.

Oprah se chtěla lišit

Vysílání a komunikace ji zavedly z rozhlasových pořadů do malých neznámých televizních pořadů, které vypadaly, že nemají stručnou strukturu obsahu. Věděla, že musí být jakýmsi formátem, jenž si musí udržet publikum. Klíčovým byla její autentičnost. Oprah velmi rychle zjistila, že konkurovat jiným „talk show“ zaměřující se spíše na vykořisťování než na srdce a city člověka, nebylo tím pravým ořechovým.

Publikum si získala díky svým problémům

Jedním z nejmocnějších způsobů, který Oprah použila, aby se od ostatních odlišila, bylo sdílení některých nejbolestivějších a zároveň nejuspokojivějších zážitků z jejího života. Díky tomuto kroku se oddala loajálnímu a rostoucímu publiku. V její show ji lidi žádali o pomoc, svěřovali se – byla pro lidi skoro magnetem. Nakonec lidem představila doktora Phila, jenž sloužil právě pro ty, kteří neměli dostupné zdroje, aby si mohli najmout terapeuta.

Její kariéra nabrala neuvěřitelné obrátky

Její „hrdinské činy“ jí pomohly odstartovat neuvěřitelnou monumentální kariéru. Z obyčejné denní talk-show se tak stala národní, posléze mezinárodní show. Oprah si tak vybudovala značku, své jméno a hlavně – v mnoha rodinách zaujímá pravidelně své místo.

Oprah v posledních pětadvaceti letech opakovaně uvedla, že její úspěch připisuje mnoha klíčovým věcem. Samozřejmě že její tvrdá práce byla jednou z nich. Stojí za ní týmy lidí sdílející její vize a cíle.

„Síla víry může následně vytvářet projevy velikosti,“ tímto výrokem od M. Luthera Kinga si můžeme vzít z příběhu Oprah ponaučení.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu