Nezvyklé způsoby, jak si vydělat peníze navíc

Teče vám do bot s nájemným? Potřebujete splácet hypotéku nebo jste měli další výdaje navíc, se kterými jste vůbec nepočítali? Ať je to ten nebo jiný důvod, nyní jste v situaci, kdy se rychle musíte rozhodnout, co s tím.

V dnešní době se to stává často a lidé hned propadají panice

Také špatně spí, mohou je budit noční můry a s tím pak souvisí i jejich nevýkonnost v současné práci. Snaží se finance nad rámec dohnat tak, že začnou více pracovat a dělat přesčasy, což je v závěru velmi vyčerpávající.

Máme pro vás tipy, jak získat peníze a přitom se příliš nenadřít

Nemusíte se nacházet ani ve finanční tísni, ale třeba vám vadí, že máte jen půl úvazku. Sháníte k tomu další práci, ale nedaří se.

Jedním takovým příkladem, jak přijít k financím, jsou různé chovy.

Nevyžadují velkou farmu, která by vás stála mnoho peněz, stačí např. využít prostory své zahrádky.

Chov kuřat a koz

Nevěřili byste tomu, ale i prodej vajec vám vydělá nějakou tu korunu navíc. Mimo vajec můžete získat z kuřat také maso. Stejně tak, dostanete peníze i z koz.

Kozy vám totiž poskytnou mléko, ze kterého se dá vyrobit ledacos. První vás asi napadnou sýry, které jsou zdravé a děti je milují. Neotřelým nápadem může být i výroba domácí zmrzliny.

Pěstování bylinek

Je až k nevíře, kolik vám taková sklizeň vydělá korun. Nasušené bylinky se dají využít na výrobu koření, ale také kosmetiky.

Pěstování ovoce a zeleniny

Pěstujte bio zeleninu nebo ovoce. Opět slušný výdělek.
Máte chuť zasadit ovocný sad? Tak to udělejte. Jablečný sad se pro vás stane i místem odpočinku k načerpání nových sil.

Pěstujte bambus a sbírejte peří

Možná teď vrtíte hlavou, ale je to tak! Z bambusu lze vyhotovit plno zajímavých produktů od rybářských prutů až po zahradní kolíky a další řemeslné předměty.

Očištěné peří může sloužit jako základ uměleckého díla. Jde dokonce barvit přirozeně. Pokud máte kuřata, sbírejte peří od nich. Jak se lidově říká: „Zabijete dvě mouchy, jednou ranou.“

Přírodní krmivo pro psy a kočky

Tyto pochoutky a speciální směsice si plno z nás raději koupí vyráběné přírodním způsobem než z obchodu. Pamlsky s vyšším podílem masa a zeleniny jsou top.

Vytvořte si kompost

Abyste byli úspěšnějšími na sklizeň výše zmiňovaného, s kompostem to půjde hravě.

Výroba mýdel a jiných produktů

I takto si přijdete na slušné peníze. Mimo mýdel se vyrábí také přírodní krémy na ruce, koupelové soli, šumivé bomby nebo repelenty proti hmyzu. Prodejem na trzích jistě nic nezkazíte.

Plno lidí již přešlo z komerčně vyráběné kosmetiky na přírodní. Bio kosmetika se stala trhákem dnešní doby. Zakomponujte sem své čerstvě vypěstované bylinky.

Máte rádi geologii?

Prodávejte kameny, drahokamy a další, co vás napadne.

Masáže

Ač na ně potřebujete licenci, opět ve finále jen získáte. Masáž je lukrativní a je o ni u populace stále zájem.

Pletení nebo háčkování

Není nutno dlouze představovat. Zapojte fantazii a začněte s jednoduchými ponožkami. Spoustu lidí má rádo nohy v teple!

Šití

Můžete si vydělávat peníze opravováním, výrobou vlastních tašek nebo sukní. Záleží na vás, jaký nápad se vám zrodí. Každopádně věci se dají následně prodávat i online, nejen na místních trzích.

Recyklace oděvů

Ať je to cokoliv – od prodeje „nového“ oblečení v online či kamenných obchodech až po přidání ozdob ke stávajícímu oblečení, je to na vás. Fantazii se meze nekladou.

Profitovat z medu? Ano, i to je možné

Napadlo vás, že včely, které dávají med, jsou opět cestou, jak se dostat z dluhů? Z medu se dá doslova kouzlit – od výroby propolisu až po vosk. Medové svíčky jsou hitem, lidé je zbožňují.

Zdroj: diynatural.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu