Posun v kariéře – jak na to díky jednoduchým tipům?

Máte pocit, že vaše kariéra aktuálně stojí na jednom jediném místě? Chtělo by se to pohnout jiným směrem a zaměřit svou aktuální snahu na to, aby vaše kariéra zase nastartovala a možná se dala kupředu? Posunout se na jiné místo, v kariérním žebříčku výš, na pozici, která vás bude bavit nebo lépe vystihovat? Samo se to nestane, to asi víte. Musíte tomu jít naproti, pomoci a začít myslet na to, že je důležité začít budovat kariéru a zasloužit se o svůj nový post. Protože když přicházíte do práce 7:59 a jdete domů ihned poté, co hodiny odbijí čtvrtou odpoledne, pak musíte myslet na to, že bude potřeba začít něco dělat.

Kariéra a její rozhýbání

Musíte být aktivní. To bez pochyby. Musíte se umět rozhodnout, být přístupní změnám i tomu, že občas zůstanete chvíli po konci pracovní doby nebo přijdete dříve. Někdy to znamená vyjít ze své komfortní zóny, jindy to zase znamená, že je třeba se zlepšovat a zdokonalovat ve svém oboru. Jak na to? Vezměte kariéru do svých rukou. Pevně a neohroženě!

Nad rámec

Každý den děláte v práci jednu a tu samou věc a neuděláte nic navíc? Jen tak si vás někdo nevšimne, to rozhodně ne. Změňte své myšlení a pracovní nasazení. Zůstaňte chvíli po práci, pokud je to potřeba, nabídněte možnost, že na úkolu budete pracovat také, přidejte se k novému týmu a učte se, nasávejte informace a předveďte svůj potenciál. Práce nad rámec svých povinností nadřízení ocení a zohlední.

Čekejte

Rozhodli jste se, že chcete změnit svou kariéru? A ona změna nepřichází? Ani teď? Ani za týden? Měsíc? Čekejte. Někdy se to povede rychle a dostanete možnost posouvat se rychle. Jindy musíte na svou pracovní příležitost a pozici čekat. Možná to bude chtít trochu víc energie, možná to bude zabírat více času. Vyčkejte, ta pravá pracovní pozice se totiž objeví.

Vyjednejte si svou pozici

Možná se objeví ve vaší kariéře zlom a vy budete mít možnost vyjednávat svou budoucnost. Zeptají se vás, kde se vidíte za rok, za dva. Nabídnou možnost vyjádřit se k vašemu povýšení nebo případnému přesunu. Buďte připraveni. Dejte si tu práci a sepište si body, které do firmy přinášíte. Jaká je vaše hodnota, co jste pro firmu udělali. Pozor na to, abyste se zbytečně nepodhodnotili nebo zbytečně nepřecenili.

Nepřehlédněte: Komunikace se šéfem – co mu rozhodně neříkat?

Mentor

Najděte si někoho, kdo vás bude učit! Mentora, který vás povede, řekne vám, co děláte dobře, co špatně, na čem zapracovat, co udělat jinak nebo případně poradí, kde a jak se dále rozvíjet. Takový mentor nebo chcete-li, učitel, vás povede a je dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy o vás řekne, jak jste se vyvíjeli.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu