Nástěnka vizí: Jaké výhody vám její vytvoření a používání může přinést?

Jedním z trendů současného managementu jsou nástěnky vizí. Lidé po celém světě je používají k ujasnění a udržení pozornosti na konkrétní cíle. Tyto cíle se mohou týkat nejen práce či financí, ale také životního stylu nebo čehokoli, na co se člověk rozhodne zaměřit. Fungují jako vizuální připomínka a potvrzení toho, kam chcete směřovat. Nástěnka vizí vám také může pomoci lépe pochopit, co chcete a jak toho chcete dosáhnout.

Co je nástěnka vizí?

Jedná se o jakousi koláž, která má nastartovat vaši představivost a pomoci vám vizualizovat vaše cíle. Představte si ji podobně jako nástěnku na Pinterestu, jen v reálném světě. Je to místo, kam si můžete připínat fotografie, obrázky z časopisů a internetu, citáty, suvenýry a další věci, abyste se inspirovali a motivovali k něčemu, co chcete udělat, čím chcete být či co chcete získat. Tyto nástěnky mohou být velké nebo malé, veřejné nebo soukromé, ale ve své podstatě jsou většinou osobní povahy. Kromě názvu nástěnka vizí se můžete setkat také s pojmem nástěnka snů, cílů či motivační nástěnka.

Příklad nástěnky vizí.
zdroj: unsplash.com

Proč si ji vytvořit?

Jaké jsou výhody nástěnky vizí? Jak vám taková tabule pomůže dosáhnout budoucnosti a úspěchu, po kterých toužíte?

  • Nástěnka vizí vás přiměje přemýšlet o tom, co skutečně chcete – vytvoření nástěnky vás donutí udělat si čas na to, abyste si sedli a opravdu přemýšleli o tom, co od života chcete. Určitě často přemýšlíte o věcech, které chcete, ale zaměřujete se na ně skutečně? Dokumentujete je někde mimo svou hlavu? Nástěnka vizí vás donutí překročit rámec běžného přemýšlení a zaměřit se na své cíle a touhy více do hloubky.
  • Nástěnka vizí vám pomůže odlepit se od země – naše životy jsou často poněkud přeplněné a zahlcené. V našem každodenním prostředí máme omezenou flexibilitu a časem se můžeme stát téměř robotickými. To je jeden z hlavních důvodů, proč se většina lidí cítí v životě „zaseknutá“. Jsou vyčerpaní a přepracovaní. Ztratili kontakt se svou tvůrčí stránkou. Cítíte se stejně? Nástěnka vám pomůže vystoupit ze svého naprogramovaného mozku a dát šanci vaší kreativitě.
  • Nástěnka vizí vám denně vizuálně připomene vaše sny a cíle – důvod, proč nástěnky vizí fungují, je ten, že je máte každý den na očích. Vizualizace je jedním z nejúčinnějších tréninků mysli. Když denně vidíte něco, co vás inspiruje, zůstáváte na správné cestě. I když se setkáte s neúspěchy, nástěnka s vizemi bude stále připravena vás znovu motivovat.
  • Nástěnka vizí vás emocionálně nastartuje – pohled na nástěnku vám pomůže spojit vaše pocity s vašimi cíli. Pokud se pro něco zapálíte a nadchnete, podnítí vás to k akci.

Svou nástěnku nemusíte organizovat, analyzovat ani zkrášlovat. Jen se bavte a sestavte ji. Obměňujte ji. Dělejte to, co vám připadá správné. Nemusí být organizovaná ani hezká. Musí vás jen inspirovat.

Opravdu fungují?

Jak už bylo uvedeno výše, nástěnky vizí fungují, protože přenášejí myšlenky a sny z vaší hlavy a mění je v něco reálného a hmatatelného. Ale fungují pouze tehdy, pokud jste připraveni s nimi pracovat. Co to znamená? Musíte svou nástěnku používat jako vodítko pro své kroky na cestě k uskutečnění svých cílů. Pouhé vytvoření nástěnky vizí a její uložení do skříně, kde se na ni jen krátce podíváte jednou za několik týdnů nebo měsíců, vás nikam neposune. Stejně jako u většiny věcí v životě platí, že co do ní vložíte, to získáte.

Zdroj: connectivechiropractic.co.uk, psychologytoday.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu