Moderátor a herec Petr Vágner prozradil, po čem touží muži dnešní doby.

Ačkoli se to tak nezdá, nejen Petr Vágner touží po harmonické rodině, po tom, aby si s manželkou měl o čem povídat, aby byla inteligentní a měla smysl pro humor. Jemu se takovou podařilo najít.

„Mužské“ práce nebo vaření?

Současní muži obvykle ještě zažili dětství, kdy museli rodičům pomáhat. Znají chození na brigády po odpoledních nebo o víkendech při studiu střední školy, o vysoké ani nemluvě. Poslední dobou se také ukázalo, že muži velmi rádi vaří. Byť ne třeba každý den, ale jejich kuchtění je bezesporu kreativnější než ženská kuchyně. Samozřejmě to neplatí vždy. Jejich doménou je ale výběr toho správného vína k danému jídlu, a to jak doma, tak v restauraci. Petr si velice rád stoupne za plotnu a nechá popustit uzdu své kulinářské fantazii.

Cestování a adrenalinové sporty

Navštěvování východních zemí typu Thajsko, Indie či Nepálu neláká každého. Vietnam, Kuba se zdají podstatně zajímavější. V poslední době nejen Petra láká také Japonsko. A adrenalin? Někteří muži si koupí auto nebo si pořídí motorku. Jiní začnou skákat padákem a pořídí si pilotní zkoušky. Petr se věnuje Thai boxu, potápí se a parašutismus mu také není cizí. Říká, že když přišly děti, nebezpečnost svých aktivit zmírnil. Pud sebezáchovy přeci jen funguje.

Všechno jde, když se chce

Petr Vágner je důkazem, že zkusit se má všechno, a když se chce, tak to jde. Sám zkusil triatlonový závod a připravuje se na Ironmana. Odpočinek volí nejen Petr pouze ten aktivní. I na dovolené se totiž dá ráno jít běhat a při dlouhém plavání v moři dostane tělo taky pořádně zabrat. Role záchranáře v Ordinaci v růžové zahradě Petra chytila natolik, že si domluvil stáž na skutečné záchranné službě. Pomáhal doktorům s opravdu vážně zraněnými, například po velké bouračce.

Letadla a piloti

Petr zvolil létání místo neustálého přejíždění tam a zpět po nechvalně proslulé D1, když natáčel na Slovensku. Udělal si zkoušky na dvoumístnou Cessnu 152 a brával děti na výlety. Nedávno složil zkoušky na pilotování většího letadla, a tak pohodlně může létat celá rodina i se zavazadly. A to zní jako skutečný sen současného muže!

Loupeže kosmetiky

To se Petra netýká, aleuznává, že mnoha mužů ano. Tedy – v současnosti už nemusí volit mezi krémy a přípravky na vlasy, které si „půjčí“ od partnerky. Na trhu je přemíra nejrůznějších produktů pro muže. Možná vás to překvapí, ale jsou i tací, kteří si stydí koupit vlastní krém na obličej či na ruce, dokonce i gel na vlasy jim dělá problém. Luxusní voňavka už naštěstí patří mezi standard.

I když po ulici stále vidíme běhat spoustu metrosexuálů, velké množství mužů zůstává skutečnými muži. A vůbec nejlepší jsou ti, kdo eleganci, adrenalin, vaření a zmiňované mužské práce dokážou spojit!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu