Má rád žluté oblečení, neví proč. Fabrice Midal ale ví, proč lidem radí, aby si dali „pohov“. Dejte si pohov a začněte konečně žít!

Fabrice Midal miluje žluté oblečení a prakticky stále nosí do žluta laděnou košili a sako. Tvrdí velmi netradiční věc, a to, že snažit se „být v zenu“ je největší průšvih. Lidem ale radí, že si mají dát oddech, být sami sebou a konečně začít žít!

Dát si pohov. Co to znamená?

Každý z nás je pod nějakým tlakem, máme povinnosti a jsou na nás kladeny nároky, a to vše nás zevnitř užírá. Musíme pracovat co nejlépe, vychovávat děti co nejlépe, všechno dělat dokonale a s nadšením. A když to neděláme, v životě prohráváme. Fabrice Midal se pokusil najít protilék na tenhle nezdravý program v nás. Dát si pohov znamená, že odstraníme tlak, aniž bychom přestali pracovat a provozovat všechny další činnosti. Dát si poho není totéž, jako rezignovat!

Kontrolujeme se příliš

Lidé mají často strach, že když se přestanou přísně kontrolovat, budou líní, obézní, bez peněz a nikdo je nebude mít rád. Přitom to funguje přesně naopak. Čím víc se snažíte mít všechno pod kontrolou, tím horší podáváte výkon a jste opuštěnější. A právě představa, že čím víc budete mít všechno pod kontrolou, tím lépe se vám bude dařit, je naprosto mylná. Protože přesně tak se odřezáváte od života, od svých skutečných zdrojů, od své intuice, od své duše i od svého srdce.

Zmíněná metoda pomáhá nejen lidem „zdravým“, 60 % z těch, kdo trpí úzkostnými stavy a panikami zhruba po 6 měsících pravidelné „dej-si-pohov meditace“ pociťuje úlevu a zmírnění nežádoucích psychických stavů.

Dočtěte, a běžte si dát pohov, třeba na pohovku!

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu