Karanténa ovlivňuje vztahy mezi blízkými. Jak celou situaci přečkat v klidu?

S novou situací, která nastala, se většina párů k sobě na nějaký čas sestěhovala. Pro někoho, kdo není zvyklý trávit čas s partnerem 24 hodin denně, to může být frustrující, a vztah tak může být narušen. Ovšem i během karantény si jej můžete posílit.

Pokud se váš partner cítí podrážděný nebo vystresovaný, jděte mu z cesty, a udělejte pro něj něco laskavého. Ačkoliv je většina restaurací a kaváren uzavřena, mnoho z nich je otevřeno k odběru jídla s sebou. Vezměte svého partnera na procházku (samozřejmě někam do přírody), cestou se zastavte pro předem objednané jídlo. Ovšem ani taková ranní káva do postele není k zahození a partner či partnerka ji jistě ocení. Těmito malými drobnostmi vašim polovičkám dojde, jak moc si jich vážíte.

Zaměřte se i na sebe

Úkolem vašeho partnera není to, aby vás činil šťastnými, a ani to není jeho chyba, když se vám nic nedaří. Předejděte tomu, že začnete na své partnery vyvíjet nátlak a házet vinu. Místo toho si přečtěte knihu, na kterou jinak nemáte čas, jděte ven na sluníčko nebo si udělejte čas na cvičení. Dělejte to, co vám přináší radost.

Musíte si uvědomit, že váš život a vztah není ten, který vídáte v těch uplakaných romantických filmech. Vy žijete skutečný život, nemůžete očekávat, že vše půjde jak po másle. Pokud spolu trávíte teď veškerý čas, přizpůsobte se nepříliš příznivým návykům, nezapomeňte, že je to jen dočasné. V tuto chvíli není nic jisté, takže buďte trpěliví a laskaví.

Komunikujte otevřeně

Sdělení vašich potřeb svému partnerovi je nejlepším způsobem, jak zmírnit zbytečný konflikt nebo zabránit tomu, abyste řekli něco, čeho byste mohli litovat. Vysvětlení vašich potřeb může vašemu partnerovi pomoci reagovat s respektem a láskou.

Mnoho z nás ví, že naši partneři jsou skvělí, ale stále je považujeme za samozřejmost. Začněte si alespoň jednou denně projevovat to, čeho si na tom druhém vážíte.

Mnoho odborníků na vztahy tvrdí, že teď je to ta pravá zkouška ohněm, zda vztahy vydrží, či nikoliv. Jak to máte vy?

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu