Jste demisexuál? Zjistěte, jak to poznáte a co to pro vás znamená

Termín demisexuál se objevil relativně nedávno v roce 2006. Spadá někde mezi sexualitu a asexualitu a odkazuje na stav mysli a sexuality, když člověk není připraven rozvíjet intimní vztah, dokud nevytvoří citové pouto se svým potenciálním partnerem.

Raději si vytvoříte silné přátelství, než se ponoříte do vztahu

Existují lidé, kteří jsou připraveni začít milostný vztah hned, a ti, kteří dávají přednost vytvoření nejprve silného přátelského svazku. Pokud se považujete za součást druhé skupiny, může to být skutečný znak vaší demisexuality. Prostě věříte, že je důležitější stát se dobrými přáteli než cokoli jiného.

Při pomyšlení na fyzický kontakt se hned nevzrušíte

Opět existují dva typy lidí: ti, kteří se vzruší, když přemýšlejí o navázání fyzického vztahu s přitažlivým mužem nebo hezkou dívkou, a ti, kteří vnímají intimitu jako fyzický odraz silných emocí, které již mezi dvěma lidmi existují. Pokud jsou vaše myšlenky blíže druhé skupině a věříte, že fyzické spojení je pokračováním emocionálního, můžete se začít nazývat demisexuální.

Oceníte kvalitní a smysluplnou konverzaci

Vést smysluplnou konverzaci vás nadchne více než cokoli jiného. Vy jste ten, kdo vždy hledá hloubku ve slovech vašeho partnera, protože vám pomáhá navázat s ním ještě silnější spojení.

Vyhledáváte vřelé mazlení a objetí

Láska není jen o fyzickém styku, zahrnuje objetí, polibky a mazlení. Pokud se vám líbí myšlenka navazování vztahů s mazlením, spíše než sex, a pokud „společné spaní“ pro vás neznamená jen intimitu, dejte si ještě jeden bod za to, že jste demisexuální.

Opovrhujete románky na jednu noc

Pokud jednoduše nerozumíte přitažlivosti fyzického spojení bez jakéhokoli emocionálního pouta a pokud se vám příčí představa uspokojení prvotních potřeb člověka bez lítosti, jste pravděpodobně demisexuální.

Ceníte si více kladných vlastností více než přitažlivého vzhledu

Nejste ten typ člověka, kterému „spadne brada“, když uvidí atraktivní osobu. Než s nimi navážete spojení, vždy počkáte, než zjistíte, jaká je jejich osobnost. Pokud v člověku nenajdete nic krásného, nebudete mít touhu s ním dále pokračovat v seznamování.

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu