Podle svého chování snadno poznáte, jaký máte opravdu názor sami na sebe

Moudrý člověk kdysi řekl: „Jediný člověk, se kterým strávíš celý život, jsi ty sám.“ A měli naprostou pravdu. Jde o to, že jsme lidé, kteří rozhodují, s kým budeme žít po zbytek našeho života: šťastný člověk, kterému se dostane velké péče a pozornosti, nebo někdo, jehož přání a zájmy nejsou nikdy nejvyšší prioritou.

Používání poškozeného nádobí

Osoba, která si váží sebe sama, odhodí oblíbený šálek nebo talíř, pokud na něm uvidí poškození. Ale pokud si člověk myslí: „To je ještě dobré“ a pokračuje v jídle z tohoto talíře po celá léta, znamená to, že na podvědomé úrovni ví, že si nezaslouží ty nejlepší věci v životě. Když se uspokojíme s méně,  nedostaneme věci, které si skutečně zasloužíme.

Odbývání jídla

Pokud lidé jedí, co jim přijde na ruku, znamená to, že se o sebe nestarají. A nejde o cenu jídla (všichni kupujeme jídlo se slevou – to je v pořádku). I když příjem člověka není příliš vysoký, pokud si váží sebe sama, pokusí se mít vyváženou stravu a koupit si kvalitnější jídlo. A někdo, kdo jí nejlevnější těstoviny a maso, nemyslí na své zdraví a není příliš opatrný.

Být stále na příjmu

V dnešní době, kdy téměř každý člověk na světě má telefon v kapse a textové zprávy jsou odesílány každou minutu, je téměř nemožné ignorovat e-maily, zprávy a telefonní hovory. Ale není nic hrozného na tom, že neodpovídáte na zprávy ihned. Někdo, kdo si váží svého času, stanoví si své priority, žije a chová se podle svých vlastních přání a potřeb. Proto má právo ignorovat náhlé pokusy o zásah do jejich soukromého života.

foto: pixabay

Nosit nekvalitní a poškozené oblečení

Lidé velmi často nosí věci, které nemohou vyhodit, ale zároveň je nemohou nosit venku, protože zašpiněné nebo poškozené. A někteří lidé dokonce nosí pod kalhotami staré děravé punčocháče, protože „stejně je nikdo neuvidí“.

Psychologové říkají: oblečení, které vypadá špinavě a neupraveně, má negativní dopad na naši sebeúctu. Pěkným oblečením člověk jen posiluje svou sebevědomí. A nezáleží na tom, zda sedí doma před televizí nebo v práci.

Ignorování zdravotních problémů

Naše zdraví je neocenitelný dar a to, že se o něj nestaráme, je neodpustitelné. Každý by to měl vědět, ale zdá se, že stále existují lidé, kteří se o své vlastní zdraví příliš nestarají. Myslí si, že pravidelné kontroly a krevní testy jsou plýtvání penězi a časem. Více než to, i když jejich těla signalizují, že je něco v nepořádku s jejich zdravím, nechodí k lékaři a jen doufají, že problém nějak zmizí.

Důsledkem tohoto chování budou zanedbávané nemoci a velké účty za léčbu. Osoba, která se opravdu miluje, bude poslouchat své tělo a bude reagovat na první příznaky. Vědí, že v tomto případě nejsou peníze to nejhorší, o co můžete přijít.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu