Jak zvládnout tichou samotu

V životě občas nastanou situace, kdy se cítíme být sami – odchod dětí nebo partnera z domu, ztráta blízkého přítele nebo stěhování… Někdo snáší pocit osamění lépe a jiný zase hůř – nejdůležitější je se zcela nepoddat mizernému pocitu, že jsme na všechno sami a najít si nový smysl života.


Smiřte se s realitou

Možná se to někomu může zdát trochu tvrdé, ale vždy je nejdůležitější naprosto na rovinu si připustit novou skutečnost a pracovat s ní. Pokud se budeme litovat a utápět v nekonečném potoku slz, nikdy ke zlepšení nedojde a depresivní pocity se budou jen prohlubovat. Až poté co si připustíme nové skutečnosti, můžeme se odrazit ode dna a jít v životě dál. Pokud si řeknete, jsem sama a chci to změnit – změnit to můžete. V opačném případě se budete jen točit v bludném kruhu pořád dokola.

Věnujte se sobě a najděte si koníčky

Najděte si na tom, že jste teď momentálně zůstala sama něco pozitivního. Možná si uvědomíte, že až konečně teď máte možnost věnovat se sama sobě, můžete se začít učit nové jazyky, chodit cvičit nebo třeba do divadla. Už se nemusíte na nikoho ohlížet a čekat doma s teplou večeří. Jste konečně sama svým pánem a tak toho náležitě využijte. Pokud toužíte po společnosti – venku je dost lidí, kteří vaši přítomnost ocení. A mohou to být i úplně cizí lidé nebo třeba zvířata. Zkuste se stát dobrovolníkem, začněte pomáhat v psím útulku, v domově důchodců nebo v dětském domově. Všude tady vás totiž plně ocení a vy tak možná chytíte druhý dech a nebudete tolik o samotě.

Rodina a přátelé

I přes všechny ty chmurné myšlenky možná zapomínáte, že přece jen úplně sami nejste. Vždyť máte přátele, kolegy v práci nebo rodinné příslušníky, za kterými můžete zajet, zajít s nimi večer na skleničku nebo si vyrazit na výlet či dovolenou. Oprašte staré známosti, na které jste léta neměli čas, protože jste se musela věnovat rodině – teď je ideální doba je navštívit. A díky internetu není problém vyhledat i opravdu hodně staré známé – tak do toho.

Nikdo není úplně sám – svět je přece dost veliký na to, aby se našel někdo, kdo vás vždycky rád uvidí. A nezapomeňte, že každý konec znamená zase nový začátek.

 

 

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 42 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá