Jak se z obyčejného Joela Browna stala ikona motivačních programů

I zakladatel největších motivačních stránek, jako je Joel Brown, začínal zcela od nuly. Jeho víra a disciplína jej dostaly tam, kde momentálně je. Jeho stránky měsíčně navštíví miliony lidí, na sociálních sítích má přes dva miliony sledujících a jeho konto roste každým dnem. Seznamte se s Joelem Brownem a jeho začátky podnikání.

Zrod podnikatele

Píše se rok 2011 a Joel Brown pracuje jako obchodní ředitel telekomunikační společnosti v australském Perthu. V té době pro něj bylo stále náročnější platit nájem, účty, jídlo a platit za dopravu při dojíždění do práce. Proto neustále přemýšlel nad přivýdělkem, který by z části pokryl jeho výdaje.

Zlom nastal na semináři Jordna Belforta, který Joela naprosto ohromil svou filozofií – „cíle jsou dobré pro krátkodobé úspěchy, ale abyste dosáhli úspěchů dlouhodobých, musíte mít celoživotní vizi“. Joela tato slova tak nadchla, že začal přemýšlet o tom, jak dokáže sladit své vášně, hodnoty a silné stránky způsobem, který mu umožní žít své sny. Krátce nato se zrodil Joelův web Addicted2Success.

Rozmach webu

Jak je tomu u většiny příběhů o úspěchu, Joel se nestal úspěšným přes noc. Když pracoval jako vedoucí prodeje na plný úvazek, využil všechen volný čas, který mohl na svém webu pracovat. Po instalaci aplikace WordPress, několika pluginů a vytvořením správného designu na svých stránkách, byl jeho web funkční.

Jeho obsah byl zpočátku strohý, začal shromažďovat inspirativní články a videoklipy z různých zdrojů a publikoval je na svých webových stránkách. Na své webové stránky nainstaloval také panel pro sdílení sociálních médií, který umožnil jeho čtenářům snadno sdílet jeho vlastní články a nechyběl ani program AdSense společnosti Google. Postupně šlo všechno ruku v ruce a Joelovi zisky se začaly navyšovat.

Začátek nebyl vůbec jednoduchý, za vším stojí těžký dřina. Joelovým klíčovým úspěchem se stalo naslouchání a analýza toho, co si jeho příznivci přejí. Je s nimi neustále v kontaktu, vytváří příjemné a přátelské prostředí a stal se celosvětovou inspirací pro mnoho lidí.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu