Jak posílit mozkové funkce? Zdánlivě klidnou jógou

Jóga je překvapivý, ale účinný způsob, jak zvýšit výkonnost mozku. Vyzkoušejte naše cviky, které zlepšují krevní oběh a tím i okysličení mozku. S jógovým dýcháním se také naučíte soustředit, rovněž bojuje proti úzkosti. Snažíte se udržet ostrou mysl? Bohužel se to nemusí vždy podařit, roli sehraje také stres a věk. Kapacitu vašeho mozku zvýšíte, když se o sebe budete starat. Pravidelné cvičení jógy tak může být cestou k úspěchu.

Pozitivní účinky jógy na mozek

  • Podporuje šedou hmotu a velikost paměťových center v mozku
  • Zlepšuje náladu, soustředění a paměť i u dětí, zejména u ADHD
  • Zmírňuje depresi, úzkost a stres

Sestavte si režim s řadou asán a technik hlubokého dýchání. Některé jógové pozice stimulují průtok krve do mozku a mohou být zvláště účinné tam, kde je potřeba uvolnit mysl.

S touto pozicí budete lépe spát

Postavte se s nohama k sobě, ruce dejte od těla tak, aby vám vznikl ostrý úhel. Prsty roztáhněte od sebe, přičemž je nechte stále směřovat dolů k zemi. Ramena zasuňte směrem dozadu a bradu včetně trupu držte rovnoběžně se zemí. Hlavu zdvihněte ke stropu až do momentu, kdy ucítíte, že se páteř prodlužuje. Pravidelně se nadechujte a s výdechem vydávejte „ha“.

S tímto cvikem si zlepšíte kognitivní funkce mozku

Lehněte si na záda a pomalu zvedněte nohy do vzduchu jako byste chtěli udělat „svíčku“. Nohy protahujte, ale lokty musí zůstat na podlaze. Ruce držte pod boky a dýchejte. Pomalu zvedejte pánev vzhůru a zase ji pokládejte. Pokračujte, dokud neucítíte, jak se brada dotýká vaší hrudi. Vydržte v této poloze několik sekund. Výdech by měl být uskutečněn, když dáváte pánev a nohy zpět na zem.

Pryč s únavou

Tato póza uklidňuje mysl a odplavuje únavu včetně svalového napětí. Když se uvolníte a odpočinete si, váš mozek bude mladistvější a ostražitější k přijímání nových výzev.

Posaďte se na zem na podložku a mějte vztyčenou rovnou páteř. Pravou nohu ohněte v koleni a položte ji na levé stehno tak, aby chodidla směřovala nahoru a pata byla co možná nejblíže k vašemu břichu. To samé udělejte s druhou nohou. Na obou rukách spojte vždy ukazováček a palec tak, abyste vytvořily malý kroužek. Zbytek prstů natáhněte rovně. Zhluboka se nadechněte a vydechněte.

Zdroj: curejoy.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu