Jak být úspěšný jako Jan Koum, zakladatel WhatApp? S jeho zásadami toho docílíte

Jan Koum je ukrajinsko-americký internetový vynálezce a počítačový programátor. Je generálním ředitelem a spoluzakladatelem známé aplikace WhatsApp, aplikace pro mobilní zasílání zpráv, kterou společnost Facebook Inc. V únoru 2014 získala za 19,3 miliardy dolarů. Ať vás jeho citace inspirují, abyste se soustředili na své sny a učinili z nich realitu.

Spolehlivost je základem

Jan Koum si vždy hleděl svých povinností, nepřeceňoval se a svým závazkům vždy dostál. Jeho citace zní: „Buďte prostí a spolehliví“.

Nevzdávat se

Tahle věta snad mluví za vše: „Nezastavíme se, dokud nebude mít každý člověk na planetě cenově dostupný a spolehlivý způsob komunikace se svými přáteli a blízkými,“ prohlásil Jan.

Vydržte až do konce

Podle Jana Kouma také mnoho lidí se spoustou dobrých nápadů začalo, ale nikdy to nedotáhli do konce, protože ztratili vizi. „Tihle lidé se vždy budou motat v kruhu,“ řekl Koum, „pokud z něj samozřejmě nevystoupí a danou věc dotáhnou do konce.“

Využij situace

Samozřejmě, život na Ukrajině není snadný a je zde mnoho negativ, ale existovaly také pozitivní přínosy pro můj život, které hodnota majetku nikdy nepřekoná. Dostal jsem tu šanci se zaměřit na vzdělání, což bylo v Sovětském svazu velmi důležité,“ tvrdí Jan Koum.

Nic není jednoduché

Jan to skutečně neměl jednoduché, Ukrajina nabízela velmi omezené možnosti a jak sám tvrdí: „Vyrostl jsem v zemi, kde neexistuje reklama.“

Mít jasný cíl

Se znalostmi, které Jan Koum má, se mohl zaměřit na jiné odvětví, proč zrovna WhatsApp? „Komunikace je jádrem naší společnosti. To z nás dělá člověka,“ podotkl v rozhovoru pro americkou televizi.

Zaměřte se pouze na jednu věc, kterou dělejte nejlíp, jak umíte

„Mám jen jeden nápad, to je WhatsApp, a já se na to budu i nadále soustředit. Nemám v plánu budovat žádné další nápady,“ zní věta spoluzakladatele známé aplikace.

Jan je také známý tím, že se svých hodnot drží. To dokazuje i výrok, kterým zdůraznil, že pokud by partnerství s Facebookem znamenalo to, že by museli změnit veškeré hodnoty, nikdy by s ním neuzavřeli žádnou smlouvy. Něco na tom bude, nemyslíte?

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu