Investice do své budoucnosti se vyplatí

Už to vypadá, že pandemie koronaviru bere za své, ale asi nikdo z nás nečeká, že by se vše okamžitě vrátilo do starých kolejí. Trh práce se dost možná změnil jednou pro vždy. Konkurence bude tvrdší než kdy dřív. Jak se na takovou dobu připravit?

Konkurenční prostředí na trhu práce bude po pandemii zcela nepochybně vypjatější než kdykoli předtím. Ještě něco málo před rokem možná platily vysokoškolské tituly za téměř automatickou vstupenku k lepším kariérním pozicím, ale hra se změnila. Lidé si zvykli na home office, osobní schůzky nahradily videohovory – a všichni tak nějak začali více přemýšlet nad procesy a efektivitou práce. Lockdowny a karantény firmám ukázaly, kde jsou jejich silné a slabé stránky. A management efektivity se v budoucnu stane alfou a omegou každého úspěšného byznysu.

Jak se v tomto novém prostředí ale prosadit a uplatnit? Jednou z možností, jak získat zároveň teoretické, stejně jako praktické znalosti, je manažerské studium MBA. To dnes zvlášť v západním světě platí téměř za jakousi základní výbavu pro každého úspěšného manažera.

Absolventi studia ale určitě nemusí mít výhradně manažerské ambice – know-how, které během akademického roku získají, jim dobře poslouží téměř v každém odvětví současného byznysu. Navíc je titul uznáván po celém světě.

Kvalitně studovat lze i online

Na studium MBA se zaměřuje například Cambridge Business School, kterou najdete přímo v centru hlavního města. Přednášky zde vedou odborníci na jednotlivé oblasti managementu a obchodu. A důraz je tady přitom kladen právě na zmíněné praktické použití získaných informací.

Díky své flexibilitě je studium ideální právě pro čerstvé absolventy vysokých škol. Celý program je rozložen pouze na 15 měsíců a studenti se během této doby sejdou při kombinované formě studia pouze čtyřikrát. Zbytek výuky probíhá na bázi samostudia – samozřejmě dostanete přístup ke všem potřebným materiálům v rámci školního interaktivního portálu. Novinkou je možnost studia u vybraných oborů i zcela online, kdy se bez fyzické přítomnosti ve škole již zcela obejdete.

Nabídka studijních programů, ze které si vybere každý

Na CBS si můžete vybrat z více než desítky studijních programů. Za všechny jmenujme například Management a leadership., ve kterém se studenti dopodrobna seznámí se všemi důležitými oblastmi současného managementu a získají rovněž znalosti z marketingové komunikace či obchodního práva.

Velmi oblíbený je také program Marketing a Public Relations, který je zaměřen na marketingové aktivity a PR strategie. Právě dobré komunikační dovednosti jsou základním kamenem každého úspěšného byznysu a s jejich znalostí se ve světě rozhodně neztratíte.

Zaujalo vás studium na Cambridge Business School? Tak neváhejte – podání přihlášky je zcela zdarma a není potřeba skládat ani žádné přijímací zkoušky.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu