Lidé, kteří navzdory svým postižením dokázali dosáhnout obrovských úspěchů

Zdravý člověk zřejmě nikdy nepochopí agónii postižené osoby. To, čím musí každý den projít a jak se vypořádat se životem. Tito lidé jsou neustále obklopeni lidmi, kteří jim připomínají jejich postižení. Ale to přeci není důvodem, aby si člověk neplnil své sny. Příkladem toho jsou lidé, kteří přes všechna omezení dokázali, že nic není nemožné.

Nicholas James Vujicic

Také známý jako Nick Vujicic se narodil s tetra-amelia syndromem (absence končetin). Je to motivační řečník, který se dotkl životů milionů lidí. Plave, hraje fotbal a dělá skoro všechno, jako kdokoliv jiný. Nick nikdy nedovolil, aby mu jeho postižení bránilo zůstat šťastným, dosáhnout svých cílů v životě a žít svůj život naplno.

Založil nevládní organizaci s názvem Život bez končetin, jejímž prostřednictvím motivuje lidi k víře v Ježíše, o kterém věří, že právě on mu dává sílu. Hrál také v krátkém filmu s názvem Motýlí cirkus, za který byl oceněn nejlepším hercem v krátkém filmu metodou Independent Film Festival. Nick stále inspiruje miliony a je jedním z nejslavnějších lidí se zdravotním postižením.

Muniba Mazari

Pákistánksá dívka Muniba Mazari ve svých 21 letech prodělala vážnou autonehodu, která jí způsobila ochrnutí celé části spodního těla. Strávila dva a půl měsíce v nemocnici a podstoupila tři velké a dvě menší operace. Seznam jejích zranění je dlouhý, z toho poranění míchy jí změnilo život. Během doby v nemocnici začala malovat, tehdy právě v sobě objevila nové dovednosti.

Zatímco malovala portréty smutku a toho, jak se cítila, ostatní ji považovali za naprosto úžasnou. Je to téměř 10 let od její nehody, a Muniba je dnes oblíbenou motivační řečnicí, umělkyní a modelkou na vozíčku.

Muniba Mazari (Autor: Stfm1234 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60780356)

Stephen Hawking

Stephen Hawking patří mezi nejslavnější lidi se zdravotním postižením, kteří změnili svět svou životní prací. Stephen byl teoretický fyzik a kosmolog. Jeho práce se věnovala černým dírám ve vesmíru, gravitačním synergickým větám, kvantové mechanice a spoustě dalších věcí, které měli přispět k pochopení života.

Trpěl onemocněním zvané amyotropní laterální skleróza (ALS), která v průběhu let postupně ochromila celé jeho tělo. S počítačem a zařízením generujícím řeč dokázal komunikovat s lidmi. Byl to významný vědec, který výrazně přispěl k teorii černých děr.

Girish Sharma

I po ztrátě nohy při nehodě vlaku v jeho dvou letech se stal badmintonovým šampionem. I když má pouze jednu nohu, po hřišti běhá jako o závod. V Paralympic Asia v Indii získal zlatou medaili a ukázal celému světu, že nic nemůže člověku bránit v uskutečnění jeho snu. Hrál také na několika dalších mezinárodních badmintonových turnajích a má sbírku různých zlatých a stříbrných medailí.

Na světě je nespočet lidí, kteří se nevzdali a šli si za svým cílem. Každý z nich vám řekne, že je potřeba pouze věřit v sebe samého.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu