I když jste si svou rodinou blízcí, existují témata, o kterých s nimi nediskutujte

I když je vaše rodina nezbytnou součástí vašeho života, nemusí to vždy znamenat, že byste s nimi měli diskutovat o každém tématu. Diskutování o některých věcech, které se mohou zdát nevinné, ve skutečnosti často představují riziko, že ublíží vašim blízkým a dokonce mohou způsobit spor. Proto je důležité neříkat o sobě několik osobních událostí a cílů.

Vaše budoucí plány

Když sdílíme své cíle s těmi, kteří jsou nám blízcí, může to přimět náš mozek k tomu, aby si myslel, že jsme jich již dosáhli, i když se tak nestalo. To nás vede k tomu, abychom vynaložili menší úsilí na to, co chceme dělat, což nám ztěžuje práci. Když své rodině sdělíte své přesné plány do budoucna, nemělo by to ublížit, ale je lepší se vyhnout zmínce o každém detailu.

Problémy ve vašem vztahu

Sdělit rodině, že máte drobné problémy, obvykle není problém. Ale když se pokusíte dostat do podrobností na hlubší úrovni, odhalení všech negativních věcí, které si myslíte a cítíte, by později mohly vést k nějakým problémům. Členové vaší rodiny nesdílejí s vaším partnerem stejné pouto jako vy, takže později, když odpustíte a zapomenete, se proti nim může i nadále chovat zášť. 

Vaše finanční situace

Pokud si vyděláváte peníze sami, může být dobrý nápad říci jen průměrnou roční částku. Vaše rodina nemusí vědět o každé koruně, kterou vyděláte, a o tom, jak to jde. Také pokud dojde k finančním problémům, je lepší neposkytovat příliš mnoho podrobností. Delikátní témata, jako jsou peníze, může vést k radám, jak věci spravovat, což může vést k neshodám a hádkám.

Tajemství o sobě a ostatních

Klábosení se může pro mnohé z nás zdát jako neškodná činnost, zejména pro naše blízké členy rodiny. Ale bez ohledu na to, jak moc jim důvěřujete, vždy existuje šance, že nějaké informace řeknou ostatním. To může mít na vás negativní dopad a možná vám to zkazí vztahy s ostatními přáteli a vzdálenými členy rodiny.

Vaše plány mít děti

Vaši rodiče možná chtějí vnoučata a neustále se vás ptají, kdy budete mít děti. Ale pamatujte, že vy jste ten, kdo se nakonec rozhodne, až přijde ten správný čas. Abychom se vyhnuli nedorozuměním nebo dokonce argumentům, je někdy lepší se tomuto tématu vyhnout.

Vaše přesvědčení a věci, které se vám líbí

Náboženství, politika a názory na tento svět – těmto delikátním tématům by se mělo někdy vyhýbat, dokonce i u členů rodiny. Někdy, když lidé slyší opačné názory, je pro ně těžké se ovládnout a snaží se přesvědčit ostatní. To by se mohlo proměnit v obrovský spor a mohlo by to dokonce zkazit váš vztah s nimi.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu