Dejte si pozor na sociální sítě. Někdy dokážou znepříjemnit život

V dnešní době je téměř každý jednotlivý aspekt našeho života diktován internetem. Technologie se rok, co rok vyvíjí kupředu, aby poskytla lidem více pohodlí. Jenže díky těmto technologiím trávíme méně času ve skutečném světě, protože jsme zabaleni do světa, který vytvořila sociální média.

Stanete se stalkerem

Sociální média normalizovala spoustu věcí. Nenávistná řeč a hejtování je jedna věc, ale dalším faktorem je „pronásledování“. Je v pořádku připustit, že jste se podívali na něčí stránku profilu a zkontrolovali, co dělají. Ale co už tak normální není, že začnete sledovat člověka, zajímá vás, co dělal minulý rok, projíždíte jeho příspěvky neustále dokola a bedlivě čekáte na každý nový post.

Stanete se obětí hackerů

Zatímco velká většina lidí je na sociálních médiích kvůli navázání spojení mezi přáteli, existují i ti, kteří jsou tu pro zcela jiné důvody. Řeč je o nebezpečí útoků pod vedením hackerů. Jejich cílem je krást informace různých osob, které pak použijí pro své potřeby. Jakmile tyto informace získají, mohou s nimi různě nakládat – díky ukradené totožnosti se lehce dostanou třeba do vašeho bankovního účtu. Možnosti jsou nekonečné.

Získáte nějaká ta kila navíc

Zní to nezvykle, ale když rozumíte lidskému tělu, dává to smysl. Měli byste mít na paměti, že technologie vyzařuje velké množství modrého světla – světla, které říká našemu mozku, že je ráno, nebo že je venku stále světlo. Jde však o to, že potřebujeme spát. A když nám chybí spánek, může to vést k celé řadě problémů. Jedním z vedlejších účinků je nárůst tělesné hmotnosti. Už jen proto, že nežijeme aktivní život, nýbrž ten za počítačem ve světě sociálních médií.

Můžete si přijít o vztah

Když ztrácíte empatii k lidem a vytváříte touhu pro virtuální vztahy, jakékoli fyzické vztahy se vám postupně začnou rozpadat. Pokud jste stále na telefonu, i tehdy, když mluvíte s jinými lidmi, může to vztah narušit. Skutečnost, že se díváte na svůj telefon, říká ostatním lidem, že to, co se děje na sociálních médiích, je pro vás důležitější než oni.

Jaký názor máte na sociální sítě nyní? Omezíte je, nebo se rizik nebojíte?

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu