Co definuje blahobyt? Přinášíme pár strategií, jak dospět k celkovému zdraví

Mnoho lidí se o celkové zdraví nestará a neřeší tak ani svou postavu. Jenže pokud konzumujete zpracovaná jídla a sycené sladké limonády na vašem těle se to zákonitě podepíše. Organismus je ohrožen tím, že nebude správně fungovat. K tomu totiž potřebuje dostatek živin v podobě vitamínů, minerálů a antioxidantů včetně vlákniny.

Celkové zdraví úzce koresponduje i s psychickým stavem člověka. Duchovní a emocionální zdraví je další spektrum spadající do pohody člověka. Pokud jste ve stresu a nemáte rádi svou práci, určitě to ničemu neprospěje. Naopak se budete cítit frustrovaní.

Jak posílit celkovou kondici?

Pravidelně cvičte

Jedná se o nejjednodušší metodu, kterou je potřeba začlenit do týdenní rutiny v péči o zdraví. Rozhodně sem patří kardio cvičení a posilování svalů. Každý den proveďte malý krůček k tomu, abyste byli sami se sebou spokojení.

Rovina duševního zdraví

Jak jsme již korespondovali na začátku, psychická pohoda jde ruku v ruce s fyzickou úrovní člověka. Celkové zdraví je široce zaměřené téma a skrývá celou řadu problémů, ale i obav.

Máte poslední dobou pocit, že váš život neznázorňuje zrovna blahobyt? Objevte v sobě dovednosti, které vás v životě znovu nasměrují. Někdo potřebuje více času, aby objevil sám sebe. Když pocítíte rozdíl a posunete se dopředu, budete na tom lépe fyzicky i psychicky.

Nástroje k lepšímu životu – naučte se něco nového a meditujte

Naučit se něco nového pomáhá udržovat mozek fit a čelit výzvám. Může to být učení se cizímu jazyku, hra na hudební nástroj, ale i třeba nový recept.

Meditace

Ačkoliv se meditace používá již tisíce let, její aplikace pro zdravotní účely se zintenzivnila poměrně nedávno. Někteří psychologové, školitelé a praktičtí lékaři doporučují meditaci jako metodu zvyšování mozkové kapacity. Meditace je schopna zapojit nové nervové dráhy v lidském mozku, což vede ke zlepšení sebe-pozorovacích dovedností. 

Kromě toho se stanete duševně bohatší. Inteligence není u člověka pevně daná, IQ lze zvyšovat osvojením si návyků na trénování mozku.

Zdroj: healthiestalternative.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu