Být úspěšný je o nalezení vnitřní síly. Poradíme vám, jak na to

Mnozí z nás uvízli v materiálním světě založeném na akci, kde lidé věří, že čím více pracujete, tím více získáváte, dosáhnete na vyšší pracovní pozici, máte větší respekt a čím více lidí znáte, tím vlivnější jste. Realita je však jiná. Abyste skutečně pocítili ten pravý „úspěch“, budete si muset připomenout, jak moc báječní a jedineční jste.

Objevte své silné stránky

Jaké věci nebo rysy vás posilují? Je to vaše inteligence, kreativita nebo volba kariéry? Objevení vašich silných stránek vám pomůže připomenout si svou sílu. Nejúspěšnější jsou ti, kteří mají moc v podobě vnitřní síly, zůstávají silní a věří v sebe, i když občas selhávají. Uvědomte si, že jste zvláštní a máte vlastní sílu, naprosto odlišnou od všech ostatních.

Pročistěte si své myšlenky

Ocitli jste se v situaci, ze které zřejmě nevidíte východisko, a vaše motivace někam zmizela. Ne nadarmo se říká, že příroda je všelék, tak toho využijte. Jděte načerpat energii. Sbalte deku a vyjděte si na procházku, nadýchejte se čerstvého vzduchu a své myšlenky nechte volně plynout.

Začněte myslet i na sebe

Každý ví, že jakmile o sebe začne pečovat, nové nápady a myšlenky se jen pohrnou. Dopřejte si dostatek spánku, dejte si své oblíbené jídlo, jděte si zacvičit, dělejte cokoliv, po čem se budete cítit dobře. Právě tento pocit potřebujete ke znovunabytí svého sebevědomí.

Povzbuďte sami sebe

Nikdo vám nemůže říkat, co byste měli udělat, abyste se cítili úžasně. Nikdo nemá vaše vlastní kouzlo osobnosti a vaše jedinečné vlastnosti. Až se budete cítit nejistě, podívejte se v zrcadle na sebe a nahlas řekněte: „Jsem báječný. Stojím za to.“ Buďte sebevědomí a vyhýbejte se těm, kteří se vás snaží stáhnout dolů a zpochybnit vaši jedinečnost.

Narodila se hluchá, ale to jí nezastavilo. Je jí 13 a proslavila se ve světě, ve kterém dominují muži.

Překvapte se

Chtěli jste se někdy učit čínštinu, cvičit jógu, chodit do taneční školy nebo navštívit určitý cíl? Udělejte si sami pro sebe překvapení, začněte si postupně plnit to, po čem jste vždy toužili. Investovat do sebe jednou za čas vás nezruinuje oproti pravidelným nákupům drahých bot a aut.

Co pomáhá vám, když se v tom zmateném světě ztratíte?

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu