6 tipů pro perfektní partnerský vztah

Jak udržet perfektní vztah patří k nejpoužívanějším slovům ve všech vyhledávačích. Některé odkazy vás zavedou na šílené rady a návody a některé budou znít rozumně a u jiných se možná i pobavíte. My vám přinášíme pár těch rozumných tipů, které vám v budování zdravého vztahu jistě pomohou a třeba i pobaví.

1. Mějte úctu jeden k druhému

Hádky a rozepře ke vztahu tak nějak patří, ale i při nich by se měly dodržovat určitá pravidla. Co ovšem k hádkám určitě nepatří je vzájemné ponižování, zejména před dětmi. Věřte, že při ponižování nebo ztrapňování partnera v jeho očích klesnete vy a postupně si vás přestane vážit. Ponížený nakonec budete vy. Co naopak k hádkám patří? Přece sex na usmířenou.

2. Mějte chvilku jen pro sebe

Společné koníčky vztahy utužují, ale všeho moc škodí. Běžte si občas zaběhat nebo zaplavat s kamarádem či kamarádkou a partnera nechte jeho zálibám. Vyrazte občas do společnosti nebo jen na večeři na „dámskou“ nebo „pánskou“ jízdu.

3. Povídejte si

Trápí vás něco ohledně partnera? Neřešte to s kamarády u piva nebo kamarádkami u vína, ale rovnou s ním. Přátelé neznají jeho nebo její úhel pohledu a nedovedou být objektivní. Nebojte se říct, co vás trápí, co vám vadí i co vám chybí – například v sexu. Nemluvte v náznacích, možná máte pocit, že vás partner již dokonale zná a že mu to prostě dojde, ale ono nedojde. Buďte upřímní.

4. Mějte zdravý sexuální život

Někdo tvrdí, že sex ve vztahu není důležitý, ale co si budeme povídat – bez něj to prostě není ono. V dnešní době existuje mnoho možností, jak sexuální život okořenit. Pokud se stydíte partnerovi o svých touhách říct, dejte si spolu dobrou večeři, láhev vína a otevřete si nějaký erotický e-shop. Inspirace přijde sama.

5. Buďte kreativní při trávení volného času

Mnoho párů po čase sklouzne do určitého stereotypu, kdy společný čas netráví spolu, ale vedle sebe. Jeden sedí u televize a druhý kouká do telefonu a jeden druhého nevnímají. Když už nemáte společné koníčky, jděte spolu na procházku, zahrajte si karty, pusťte si film.

6. Naučte se omlouvat

Mnoho lidí bere určité služby od partnera jako samozřejmost a běžná slůvka jako děkuji, prosím a zejména promiň, se ze vztahu vytratí. Základy slušného chování nepatří jen na ulici nebo na pracoviště, ale také do spokojených vztahů. Poděkujte a pochvalte partnera za dobře uvařené jídlo, omluvte se, když nestihnete dojít na nákup.

Spokojený vztah není o velkých dárcích, honosných večeřích nebo o megalomanských skutcích. Šťastný vztah je o maličkostech, které děláte jeden pro druhého a o vzájemném respektu. Nic víc, nic míň.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu