5 podnikatelských záměrů, kde hrají hlavní roli děti

Žijeme v době, kdy je podnikatelský duch skutečně potřeba. Většinou podnikají svobodní a nezávislí lidé, proč to však nezkusit i v případě, že máte rodinu? Ona je právě tím, která vás může inspirovat. Existuje tolik nápadů! Tady vám představujeme 5 z nich.

Autor/ka dětské knihy

Čtení příběhů s dětmi je uznávaná tradice, tak proč něco nesepsat? Současně je nutné mít podnět, který vás dovede k úspěšnému obsahu knihy. Samozřejmě vám ovšem nesmí chybět ani dovednost.

Příběh pak už záleží na vás. Fantazii se meze nekladou. Příběh o životě vašeho dítěte nebo jiných zábavných věcech jistě nadchne. Nezapomeňte, že některé knihy jsou také založeny na poučení do života. Dítě se tak bude rozvíjet správným způsobem. Starší děti mohou do knihy namalovat obrázky. Budou tedy „spoluautory“, což potěší nejen vás, ale i každého, kdo knihu bude číst.

Doučování

Je to skvělý start pro kontakt se staršími dětmi. Pokud vynikáte v určitém předmětu, dejte o tom vědět ostatním. Rodiče vždy hledají způsoby, jak pomoci svým dětem a často hledají lektora.

Hlídání dětí a domácích mazlíčků

Hlídání dětí a zvířátek se v dnešní době hodně rozmohlo. Lze nalézt spoustu inzerátů, které vám otevřou oči – v digitálním věku je získání takovýchto prací velmi jednoduché. Stačí najít ty správné webové stránky a jako chůva se zaregistrovat. Výhodou je navíc to, že nemusíte realizovat velkou počáteční investici. Postačí vám základní vybavení jako například kvalitní dětská chůvička. Potom už vám budou přicházet nabídky samy.

Prodejce na tržišti

Představivost umožňuje dětem vytvářet umění a řemesla, která přitahují rozmary potenciálních zákazníků. Pokud je vaše lednice pokryta uměleckými díly, vězte, že i vaše dítě bude nadané. Jeho tvůrčí schopnost vám pomůže společně vymyslet řadu produktů, které se dají prodat na tržištích.

Úklidy v rodinných domech

Ano, i tyto inzeráty se objevují a jako dobrá hospodyňka jistě víte, že úklid je velmi důležitý. Zvláště u dětí, kdy je nutné udržovat interiér v čistotě.

Ať už je to vysávání, utírání prachu nebo mytí nádobí, jiná zaneprázdněná maminka na to nemusí mít čas. Tam se setkáte současně i s dětmi a navážete i nová přátelství.

Nebraňte se novým příležitostem, obohaťte svůj svět o dětský pohled. Někdo na to má buňky, někdo ne, ale když nejste ve svém povolání úplně šťastné a milujete děti, je z tohoto začarovaného kruhu, cesty ven.

Z řady příležitostí může vzejít i možnost, jak si založit vlastní firmu.

Zdroj: businessnewsdaily.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu