Ztráta motivace – jak ji znovu najít a získat?

Motivace. Je to jeden z motorů, který vás v životě žene dopředu. Spolu s povinností jdou ruku v ruce. Jen povinnost je to, co musíte a motivace je to, co chcete. Vstát z postele a jít do práce je povinnost, dbát na hygienu je povinnost, jíst, oblékat se a podobně se dá přiřadit k povinnosti. A co věci, které se týkají motivace? Motivace nás často žene dopředu a posiluje sen, který máte. Taková motivace je jednoduchá věc, říkáte si? Když ji však ztratíte, je nutné se zamyslet nad vším a znovu ji najít. Ona totiž motivace je důležitou věcí, která vás žene kupředu. Pro podnikání, práci, sny a cíle je to dokonce i hnací motor. Jak ji dostat zpět do života?

Jasné cíle

Zamyslete se nad svými cíly. Jsou nejasné? Nevíte přesně, kde je uchopit a jak vlastně na ně? Nejasnosti, které okolo svých cílů máte, vás mohou stát motivaci. Protože ta vám může pomoci zapracovat na náročných, ale jasně stanovených úkolech. Nevíte-li, kam přesně se obrátit a co zrovna v tomto období pro svůj cíl udělat, motivace se může vytrácet.

Neodkládat!

Prokrastinace je poměrně moderní pojem, ovšem dává jen název odkládání věcí. Také vás mnohdy napadne, že to uděláte zítra? Jeden den to počká, stačí to udělat odpoledne, teď se tím zabývat nebudete. Nebo se dokonce do úkolu vrhnete, ale najednou sledujete videa na Youtube, zadíváte se na stěnu a říkáte si, že by bylo dobré vymalovat a podobně? I to může být prokrastinace. Vytvořte si seznam toho, co musíte během dne splnit, postupně si odškrtávejte úkoly. Půjde to o dost lépe a rychleji!

Nepřehlédněte: Steven Spielberg: Jak se plní velký sen?

Začněte

„Začnu až…“ magická slova, která posouvají vaší motivaci mílovými kroky pryč od vás. Ruku na srdce, kolik takových nových roků, zítřků, pondělků, nových měsíců, týdnů bylo? Kolikrát jste odložili hubnutí, změnu práce, bydlení, obnovu partnerského vztahu, projektů v práci? Věci se nezačnou pohybovat k lepšímu, když vy sami nebudete chtít a nic s tím neuděláte. Vždycky je nějaké ale, vždycky jsou nějaké překážky. Jednoduše ale a překážky překročte, vyřešte a jděte dál, směrem za svým snem.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu