Zpeněžte své brouzdání na internetu, poradíme vám 4 nápady, jak si svůj sen zrealizovat

Pro mnoho lidí je pouhá myšlenka vydělávání peněz pomocí internetu pouhou iluzí. Ačkoliv na sociálních sítích sledují nespočet lidí, které internet živí, sami si na to netroufnou.

Blogujte

Velkým odrazovým můstek do světa online podnikání je blog – platforma, díky které můžete své postřehy sdílet s lidmi po celém světě. Mějte však na paměti, že blogy již nějaký ten pátek existují, takže na internetu najdete miliony úspěšných i neúspěšných platforem. Abyste si své příznivce získali, chce to píli a čas. Po čase můžete využít program AdSence od společnosti Google, který na váš blog umístí bannerové reklamy, z nichž dostáváte zaplaceno.

Tvořte podcasty

Pokud rádi mluvíte, hostování vlastního podcastu je skvělá strategie. Jako hostitel podcastu se sami nahráváte a sdílíte své postřehy o konkrétním tématu a pak tuto nahrávku zveřejnítena platformě, jako je například iTunes. Můžete navázat i spolupráci s odborníky ve svém oboru a pozvat je do své show.

Čtěte také: Narodila se hluchá, ale to jí nezastavilo. Je jí 13 a proslavila se ve světě, ve kterém dominují muži.

Freelancing

Pokud víte, že máte nějaké specializované dovednosti, živte se jako freelancer. Jako nezávislý člověk nepracujete pouze pro jednu konkrétní společnost, ale můžete uzavřít spolupráci hned s několika společnostmi. Celou dobu pracujete na základě smlouvy nebo jako živnostník, záleží na domluvě. Kolik peněz vyděláte jako nezávislý pracovník, bude záviset na mnoha faktorech, včetně vaší zkušenosti, úrovně dovedností, konkurenčních nezávislých pracovníků apod.

Koučink a poradenství

Koučování je jakýsi způsob, jak sdílet moudrost a odborné znalosti, které máte v konkrétní oblasti, s někým, kdo o vaši pomoc stojí. Většina trenérů a konzultantů řídí své podnikání odkudkoli na světě a při komunikaci se svými klienty se spoléhají hlavně na Skype a e-mail. Tato práce je velmi podobná jako freelancing, až na ten rozdíl, že jako trenér či konzultant poskytujete profesionální rady určitého problému, který ovládáte.

Internet nabízí nespočet možností, jak si člověk může přivydělat. My jsme vám představili jen malý zlomek toho, co nabízí. Můžete se zaměřit na jednu danou oblast nebo je můžete spojit dohromady, to už záleží na vašem umu.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu